24 października o godz. 19:00 odbędzie się webinarium „Design Thinking w działaniach społecznych”. Organizatorem jest akcja Masz Głos Fundacji Batorego, działająca po patronatem portalu Prawo.pl. Udział w webinarium jest bezpłatny.

Design Thinking to metoda wytwarzania innowacyjnych produktów i usług, wykorzystywana przede wszystkim w biznesie, zwłaszcza w branży nowych technologii (ICT). Można ją jednak skutecznie wprowadzać do działań i konsultacji społecznych.

Zaproszenie na webinarium

Podczas webinarium wyjaśnione będzie, czym jest metoda Design Thinking, jakie przewiduje etapy pracy oraz jak można ją zastosować w działaniach społecznych.

Czytaj też: W większych miastach mieszkańcy mają więcej do powiedzenia

Aby wziąć udział w webinarium, wystarczy zarejestrować się pod linkiem: http://bit.ly/webinarium_MaszGłos i w czwartek, 24 października o 19:00 wejść na webinarium, klikając na link otrzymany w e-mailu potwierdzającym rejestrację.

Webinarium poprowadzi dr Katarzyna Sztop-Rutkowska – socjolog związana z Uniwersytetem w Białymstoku. Inicjatorka i prezes Fundacji Laboratorium Badań i Działań Społecznych „SocLab”, koordynator akcji Masz Głos 2019/2020. Ukończyła studia podyplomowe z marketingu internetowego na Politechnice Białostockiej, jest certyfikowaną trenerką, szkolącą samorządowców, nauczycieli i społeczników. Absolwentka XI edycji Szkoły Liderów Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności. W 2018 roku, jako druga kobieta w historii Białegostoku, kandydowała na urząd prezydenta miasta. Jest liderką lokalnego ruchu społecznego „Inicjatywa dla Białegostoku”.

Źródło do materiałów, które będą przedmiotem uwagi podczas webinarium:
https://www.szkolazklasa.org.pl/materialy/desigh-thinking-edukacji/ Są to materiały przygotowane przez Centrum Edukacji Obywatelskiej do pracy w szkole.