Ostatnie lata pokazały, że wpływ mieszkanek i mieszkańców na przestrzeń publiczną jest możliwy. Jak w obecnej sytuacji radzą sobie z tym zadaniem samorządy? Akcja Masz głos Fundacji Batorego i Biuro Rzecznika Praw Obywatelskich zaprasza na webinarium 12 maja o 19:00.

 

Podczas webinarium zostaną poruszone najważniejsze trudności związane ze społecznym planowaniem przestrzeni publicznej i jak radzą sobie z tym gminy. Będzie także o tym:

  • czym są konsultacje społeczne i dlaczego tak ważne jest włączanie mieszkańców w procesy decyzyjne;
  • jak dyskutować o przestrzeni ze społecznością lokalną, zwłaszcza gdy nie może z niej korzystać w swobodny i znany dotąd sposób;
  • o narzędziach IT, pomocnych w obecnych warunkach i sprawdzonych metodach konsultacyjnych;
  • jak mogą wyglądać konsultacje społeczne za miesiąc, rok, dwa.

Aby wziąć udział w webinarium, trzeba zarejestrować się pod linkiem https://bit.ly/webinarium_12maja i we wtorek 12 maja o 19:00 dołączyć do webinarium, klikając na link otrzymany w e-mailu potwierdzającym rejestrację. Udział w webinarium jest bezpłatny.

Portal Prawo.pl jest patronem medialnym, a wydawnictwo Wolters Kluwer partnerem akcji Masz głos.  

Webinarium prowadzą:

Joanna Suchomska – socjolożka związana z UMK, współpracowniczka Fundacji Pracownia Zrównoważonego Rozwoju w Toruniu. Moderatorka warsztatów, facylitatorka procesów społecznych, badaczka społeczna. Współautorka m.in. gminnych programów rewitalizacji, diagnoz społecznych obszarów zdegradowanych i rewitalizacji. Autorka publikacji o partycypacji w planowaniu przestrzennym Przepis na plan. Narzędziownik (2018).

Łukasz Broniszewski – działacz społeczny, filozof i marketingowiec. Prezes Fundacji Stabilo, członekKomitetu Monitorującego PO PC i Krajowego Komitetu Ekonomii Społecznej. Koordynator badań społecznych i projektów, ekspert ds. konsultacji społecznych i szkoleń, trener. Współautor publikacji Planowanie przestrzenne dla każdego.Aktualnie współpracuje z Biurem Rzecznika Praw Obywatelskich przy projekcie dotyczącym kryzysów psychicznych u aktywistów i aktywistek.

Czytaj też: Planowanie musi przebiegać sprawniej