Doświadczenie dwóch wspólników SKP – Macieja Ślusarka i Macieja Kubiaka (współkierujących dotychczasowym działem IP/TMT w LSW) i odchodzącego z nimi kilkunastoosobowego działu ma umożliwić kancelarii SKP rozwijanie działalność dla wszystkich branż kreatywnych – od sztuki, filmu, mediów, gier do reklamy, a także tych związanych z nowymi technologiami, danymi osobowymi, własnością przemysłową, komercjalizacją badań i life science.

Do firmy przystąpili w charakterze partnerów: adw. Hanna Marcinkiewicz, adw. Katarzyna Ciepiela-Cebula, adw. Katarzyna Lejman, r.pr. Maciej Dudek, adw. Paweł Myrda i adw. Piotr Nikołajuk. Cały zespół liczy obecnie prawie 30 osób i będzie się powiększał. Posiada 2 oddziały, w Warszawie i Sopocie.

Czytaj: Adwokat powinien uważać na to co mówi i pisze - NRA chce zmienić zasady etyki >>

30 osób, doświadczenie w dużych projektach

Blisko 30 osób, które tworzą nową strukturę ma niemałe doświadczenie w obsłudze dużych projektów. Tylko w 2021 r. – dział IP/TMT zdobył 15 nagród, prowadził blisko 70 procesów dot. własności intelektualnej i ochrony renomy firm. Łączny budżet projektów audiowizualnych przy których pracował w ubiegłym roku to 550 mln zł. z kolei 113 mln to łączna wartość projektów IT i wdrożeń automatyki, przy których wspieraliśmy naszych klientów.

- Obsługiwałem produkcje filmowe i telewizyjne już 20 lat temu. Wówczas obecność prawnika przyjmowana była ze zdziwieniem. Dziś przy tworzeniu gier komputerowych, czy wdrażaniu nowych programów i realizacji przedsięwzięć muzycznych rola prawnika jest niezwykle istotna. Rozwój technologii kultury cyfrowej i wielkiego przemysłu wokół kultury, powoduje że aktualnie nie można bez tego wyobrazić sobie startu prac. Tym wszystkim będzie się nadal zajmował nasz zespół w nowej strukturze - podkreśla adw. Maciej Ślusarek, partner zarządzający SKP.

- W DNA firmy prawniczej SKP pozostaje także unikalne doświadczenie w zakresie ochrony renomy. We współczesnym świecie reputacja firm staje się niezwykle ważnym dobrem. Świat zaczyna zdawać sobie tego sprawę. A rola prawników w ochronie przed nieuczciwą konkurencją i pomówieniami jest coraz istotniejsza – doprecyzowuje mecenas Ślusarek.

Synergia doświadczenia i nowoczesności

Kancelaria zapewnia, że o jej sile stanowi energetyczne połączenie doświadczenia i nowoczesności w podejściu do praktykowania prawa.

 

- Jesteśmy w stanie zapewnić naszym klientom wsparcie najlepszego partnera prawnego. Za cel stawiamy sobie nie tylko dogłębne rozumienie zasad działania ich biznesu, lecz także realny udział w jego kształtowaniu. Wspieramy w znajdowaniu skutecznych i prostych rozwiązań wobec wyzwań, z którymi mierzą się we współczesnym, dynamicznym świecie – podkreśla r.pr. Tomasz Pieczyk, partner zarządzający.

- Chcemy tworzyć miejsce, w którym ambitni, ciekawi i utalentowani ludzie będą odnajdywać pasję z praktykowania prawa, satysfakcję z realizacji często bezprecedensowych projektów, radość z pomocy «pro bono» w sprawach społecznie ważnych oraz wyjątkową atmosferę pracy. A wszystko to uwzględniając relacje rodzinne, towarzyskie oraz zainteresowania pozaprawne. Wierzymy, że długofalowo właśnie równowaga między życiem zawodowym i prywatnym pozwala rozwijać się skutecznym, świetnym prawnikom – podsumowuje adw. Maciej Kubiak, partner zarządzający.