Patronat medialny nad wydarzeniem sprawuje serwis Prawo.pl. Przypomnijmy: w konkursie Rising Stars - Prawnicy Liderzy jutra biorą udział zarówno prawnicy pracujący w kancelariach, jak i w firmach, oraz innych podmiotach (np. w samorządzie terytorialnym czy organizacjach pozarządowych). Kapituła bierze pod uwagę m.in. działalność pro bono, dbanie o jakość stanowienia i stosowania prawa oraz osiągnięcia naukowe i innowacyjność.

Czytaj: Rising Stars 2023 - znamy już młodych prawników - liderów jutra >>

Zgłoszenia do 10 września

Zgłoszenia kandydatów są zbierane online i można je przesyłać do 10 września br. do godz. 23:59. Zwycięzców konkursu poznamy w czasie uroczystej gali, która odbędzie się w Warszawie.

Tu można zgłaszać kandydatów>>>

Spośród nadesłanych zgłoszeń kapituła konkursu wyłoni najpierw 35 nominowanych do nagrody. Następnie jury wybierze spośród nich 10 laureatów, którzy otrzymają tytuły „Rising Stars – Prawnicy Liderzy jutra 2024”. Jury konkursu zastrzega sobie prawo przyznania 5 nagród specjalnych spośród zgłoszonych kandydatów.

Co roku wśród laureatów nagrody są prawniczki i prawnicy o różnorodnych specjalizacjach, często unikatowych z nastawieniem na potrzeby klienta, z szerokimi umiejętnościami związanymi ze stosowaniem nowych technologii, kompleksowym, często potwierdzonym także na zagranicznych uczelniach, wykształceniem.

Bardzo ważna jest również działalność społeczna. Zajmują się różnymi obszarami prawa, począwszy od prawa cywilnego, poprzez wspieranie biznesu, prawo medyczne, farmaceutyczne, własność intelektualną, prawa autorskie, prawo karne czy prawo migracyjne.

Kto może zgłosić kandydata?

Prawo zgłoszenia kandydata przysługuje:

  • kandydatowi, który dokonuje zgłoszenia we własnym imieniu.

Mogą ich też zgłaszać:

  • pracodawcy;
  • przedsiębiorcy;
  • organizacje społeczne i pozarządowe;
  • wspólnicy prowadzący kancelarię z Kandydatem;
  • jednostki samorządu terytorialnego i administracji rządowej.

 

Laureaci 2022 i 2023 r.  

Na podium konkursu w 2023 r. stanęli: Filip Rak, associate w Kancelarii Wardyński i Wspólnicy, którego zawodową pasją są sprawy karne, prawo antydyskryminacyjne i prawa człowieka. - Gdybym sam zasiadał w jury, to wynik byłby inny, biorąc pod uwagę, jak wybitni ludzie byli nominowani. Potraktuję to wyróżnienie jako wsparcie dla rzeczy, które są dla mnie ważne - równych praw dla wszystkich, nie tylko osób LGBT, którymi się zajmuję, ale wszystkich grup nieuprzywilejowanych -  mówił po odebraniu nagrody.

Artur Fal - doktor nauk prawnych społecznych (w dyscyplinie: nauki prawne), założyciel Kancelarii Adwokackiej Lex Sport oraz Jacek Czaja - radca prawny i najmłodszy w historii dyrektor jednej z najstarszych organizacji edukacyjnych i mediacyjnych na świecie z siedzibą w USA - International Academy of Dispute Resolution, pracujący jako in-house w grupie kapitałowej Inter Cars i posiadający swoją kancelarię.

Rok wcześniej na podium stanęli: dr Judyta Latymowicz, adwokat (I miejsce), Olga Dobrowolska z Centrum Białoruskiej Solidarności (II miejsce) oraz dr Tomasz Gawliczek, radca prawny i rzecznik patentowy (III miejsce).

Laureaci poprzednich edycji podkreślają, że to wyróżnienie było dla nich dużą motywacją. Przykładowo, na 15 laureatów z 2017 roku, dziewięcioro awansowało, w tym cztery osoby zostały partnerami i to w dużych kancelariach. Wielu też zakłada własne kancelarie, robi karierę naukową.