Adwokat współpracuje z Kancelarią od 2012 r. Specjalizuje się w prawie karnym i prawie karnym gospodarczym. Prowadzi sprawy związane z m.in. obrotem giełdowym, funduszami inwestycyjnymi i zobowiązaniami podatkowymi.  - W swojej pracy łączy szeroką wiedzę prawniczą i wieloletnie doświadczenie w obszarze prawa karnego z podejściem biznesowym. Dla naszych klientów to gwarancja najwyższych standardów pracy i pełnego profesjonalizmu w prowadzeniu ich spraw  – mówi adw. Mikołaj Pietrzak, wspólnik w Kancelarii Pietrzak Sidor & Wspólnicy.

 


Od spraw ekstradycyjnych, po bezpieczeństwo w biznesie 

Jak informuje kancelaria, nowy partner ma wiedzę i doświadczenie umożliwiające wieloaspektową analizę sprawy co jest podstawą w prowadzeniu negocjacji biznesowych.

Czytaj: Kancelarie odszkodowawcze kością w gardle samorządów prawniczych>>

- Ponadto dla korporacyjnych klientów Kancelarii projektuje i wdraża instrumenty mające na celu zapewnienie bezpieczeństwa w biznesie, w tym zabezpieczenie interesów spółki i zarządu na wypadek kontaktu z organami ścigania - zaznaczono. 

Adwokat Dąbrowska posiada też  doświadczenie w zakresie spraw ekstradycyjnych, występuje w nich zarówno jako obrońca, jak i ekspert prawa polskiego - w przypadku postępowań ekstradycyjnych prowadzonych z wniosku Polski w innych krajach.

 

- Jest autorką publikacji z zakresu odpowiedzialności podmiotów zbiorowych, stosunków handlowych i międzynarodowych, arbitrażu handlowego międzynarodowego i krajowego oraz problematyki przeciwdziałania narkomanii. Aktywnie angażuje się również w działalność samorządu adwokackiego będąc przewodniczącą Sekcji Prawa i Postępowania Karnego oraz pełniąc funkcję Zastępcy Rzecznika Dyscyplinarnego - dodano.