- Lista nie jest jeszcze pełna, bo zgłoszenia napływają pocztą - mówił sędzia Mazur w radiowej Jedynce. Jak stwierdził, kompletna lista powinna być gotowa do końca tygodnia. Jednak jedno nazwisko kandydata jest już znane, bo były rzecznik KRS sędzia Waldemar Żurek poinformował, że zgłosił swoją kandydaturę.

Czytaj: Sędzia Żurek kandyduje do Sądu Najwyższego >>

Trwający obecnie drugi konkurs na podstawie nowej ustawy o Sądzie Najwyższym ogłoszony został po opublikowaniu 28 sierpnia w Monitorze Polskim obwieszczenia prezydenta Andrzeja Dudy o ogłoszeniu naboru na 11 wolnych stanowisk w Sądzie Najwyższym. Z obwieszczenia wynikało, że w Izbie Cywilnej SN do obsadzenia są cztery stanowiska, w Izbie Karnej trzy, a w Izbie Pracy i Ubezpieczeń Społecznych kolejne cztery.

Czytaj: 10 osób zgłosiło się do drugiego naboru na sędziów SN >>

Wcześniej, zgodnie z ustawą o Sądzie Najwyższym, na podstawie opublikowanego 29 czerwca br. obwieszczenia prezydenta o wolnych stanowiskach sędziego w SN - do obsadzenia były 44 stanowiska sędziowskie. Pod koniec sierpnia KRS wyłoniła 40 kandydatów na stanowiska sędziowskie w Izbie Dyscyplinarnej, Izbie Kontroli Nadzwyczajnej i Spraw Publicznych, Izbie Cywilnej oraz Izbie Karnej. Rada wyłoniła: 12 kandydatów do Izby Dyscyplinarnej, 20 kandydatów na stanowiska sędziowskie w Izbie Kontroli Nadzwyczajnej i Spraw Publicznych, 7 kandydatów na wakaty w Izbie Cywilnej i jedną kandydaturę na wakat w Izbie Karnej.

Czytaj: NSA wstrzymuje kolejne uchwały KRS ws kandydatów do SN >>