Kompleks zlokalizowany jest w dynamicznie rozwijającej się dzielnicy biznesowej w Katowicach. Nieruchomości będące przedmiotem transakcji to dwa, nowe budynki biurowe klasy A o łącznej powierzchni najmu ponad 24 000 mkw. Grupa ISOC, w wyniku przeprowadzonej transakcji, została wyłącznym właścicielem całego kompleksu Silesia Business Park.

Czytaj: COVID-19 uderza w rynek prawniczy, kancelarie walczą o przetrwanie>>

Zespół liczący kilkanaście osób

Counsel Bartosz Clemenz koordynował prace multidyscyplinarnego zespołu nadzorowanego przez Marka Grodka, partnera kierującego praktyką nieruchomościową w warszawskim biurze Hogan Lovells.

W skład zespołu transakcyjnego Hogan Lovells, w zakresie kwestii nieruchomościowych, wchodzili: Adam Nowosielski, Ewa Kraszewska, dr Katarzyna Sulimierska, Paweł Gnaś, Daria Kostewicz oraz Karolina Samocik.

Piotr Zawiślak, partner kierujący praktyką bankowo-finansową, oraz Mateusz Dereszyński doradzali w odniesieniu do zagadnień związanych z finansowaniem transakcji. 

W zakresie prawa własności intelektualnej doradzała Ewa Kacperek, counsel kierująca praktyką prawa własności intelektualnej, mediów i nowych technologii oraz Weronika Wołosiuk. 

Grupa ISOC to filipiński fundusz inwestycyjny w sektorze nieruchomościowym oraz infrastruktury przemysłowej, angażujący się również w projekty telekomunikacyjne, logistyczne oraz z sektora chłodniczego. W 2019 roku, Grupa ISOC była nominowana w kategorii Inwestor Roku w konkursie Eurobuild Awards organizowanym przez wydawcę magazynu Eurobuild CEE. Nabycie budynków A i B kompleksu biurowego Silesia Business Park jest kolejną transakcją nieruchomościową Grupy ISOC na polskim rynku.