West Station jest wspólną inwestycją HB Reavis oraz Xcity. W ramach projektu powstały dwa budynki biurowe klasy A o łącznej powierzchni 69 tys. mkw. Kompleks posiada certyfikat ekologiczny BREEAM Interim na poziomie Excellent. Sprzedaż wspólnej inwestycji to efekt postanowień umowy inwestycyjnej.

Xcity to spółka z Grupa PKP S.A., realizująca projekty deweloperskie i inwestycyjne głównie na terenach kolejowych. Projekt budowy kompleksu biurowców został zrealizowany w formule joint venture pomiędzy Xcity i Grupą PKP S.A. oraz HB Reavis - stanowi jeden z największych tego rodzaju obiektów w Warszawie. Nabywcą jest Mapletree Investments, jeden z największych globalnie inwestorów nieruchomościowych, z siedzibą w Singapurze.

 


Prawnicy z Warszawy wspierani przez zespół z Londynu

Xcity reprezentowała kancelaria Hogan Lovells (prawnicy z biura warszawskiego wspierani przez londyński zespół Hogan Lovells), w składzie: Andrzej Dębiec (Partner) w zakresie aspektów podatkowych oraz Bartosz Clemenz (Counsel) w odniesieniu do kwestii nieruchomościowych oraz dokumentacji transakcyjnej. Prace zespołu nadzorował partner Marek Grodek kierujący praktyką nieruchomościową w warszawskim biurze Hogan Lovells. 

W skład zespołu transakcyjnego wchodzili również: 

Praktyka nieruchomościowa: Ewa Kraszewska (Senior Associate), Michał Zajączkowski (Senior Associate), Marta Popis (Associate, Adam Nowosielski (Associate), Damian Gadomski (Associate), Paweł Gnaś (Lawyer).

Praktyka podatkowa: Zbigniew Marczyk (Counsel), Dorota Walerjan (Counsel) oraz Jan Starybrat (Associate).

- Pod względem wartości jest to jedna z największych transakcji w sektorze nieruchomości biurowych w bieżącym roku w Polsce - informuje kancelaria.