Marta Kwiatkowska-Cylke - jak informuje kancelaria - jest prawnikiem w wieloletnim doświadczeniem zawodowym w doradztwie na rzecz przedsiębiorców w sprawach dotyczących ochrony danych osobowych, ochrony prywatności oraz e-commerce. W warszawskim biurze Bird & Bird zajmuje stanowisko Senior Associate. 

 


Doświadczenie m.in. w zakresie RODO

Adwokat - jak informuje kancelaria -  posiada duże doświadczenie w obsłudze prawnej związanej z implementacją ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych RODO. 

- W ramach swojej dotychczasowej praktyki wielokrotnie przeprowadzała audyty oraz rekomendowała działania minimalizujące stwierdzone ryzyka. Wspierała przedsiębiorców w zakresie projektowania systemów ochrony danych, transferu danych, przetwarzania danych w ramach HR oraz działań marketingowych. Zajmuje się doradztwem w przypadku naruszenia zasad zabezpieczenia danych osobowych i reprezentuje klientów w postępowaniach prowadzonych przez Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych - zaznacza. 

Kwiatkowska-Cylke zajmuje się też obsługą firm z sektora budowlanego, nieruchomościowego, IT oraz produkcyjnego handlu detalicznego.

 

- Powiększenie naszego zespołu ochrony danych osobowych i prywatności o doświadczoną specjalistkę jest naturalną odpowiedzią na potrzeby klientów, którzy poszukują wsparcia w związku z nowymi obowiązkami przedsiębiorstw w zakresie ochrony danych osobowych. Jestem przekonana, że jej wiedza i doświadczenie będą istotną wartością dodaną dla naszych klientów – mówi partner Izabela Kowalczuk-Pakuła.