W tym roku Wolters Kluwer jest globalnym sponsorem całego przedsięwzięcia.  – Na naszą imprezę zapisała się największa liczba uczestników, spośród wszystkich innych oddziałów Wolters Kluwer – mówi Marcin Kleina, dyrektor biura projektów i rozwoju Wolters Kluwer Polska. W maratonie programowania bierze udział 160 osób, w tym mentorzy. To osoby, które pomagają pomysł zamienić w projekt. W piątkowy wieczór uczestnicy stworzyli 15 zespołów, w sobotę było ich już 17. Czasami w jednym zespole są dwa pomysły, i wówczas w trakcie pracy dochodzi do podziału grupy. Mentorką była m.in.: Aneta Pacek-Łopalewska, radca prawny, partner w Kancelarii Prawa Ochrony Środowiska i prezes Treesk - startupu prawniczego. Jej zdaniem uczestnicy fajnie identyfikowali problemy i potrzeby na rynku usług prawnych, choć często widać było która osoba z grupy jest prawnikiem lub ma jakieś praktyczne doświadczenia w tym obszarze.

 

- Dużym wyzwaniem było dla nich zbudowanie modelu biznesowego – doprecyzowanie grupy docelowej, źródła dochodów, poziomu kosztów, kanałów dystrybucji. Tutaj chętnie pytali o wskazówki i doświadczenie mentorów. Nierzadko to my jesteśmy także pierwszym testerami pomysłów - dzieli się swoimi wrażaniami Aneta Pacek-Łopalewska.
Czytaj również: Tylko nowe technologie mogą pomóc prawnikom >>
Hans Suijkerbuijk, stojący na czele Legal & Regulatory Global Product Development & Innovation Center Wolters Kluwer ma nadzieję, że w tym krótkim czasie intensywnej pracy, ale też zabawy, powstanie pomysł, który zrewolucjonizuje świat prawniczy.

W piątek ponad 150 osób spotkało się Google Campus. Ci, którzy mieli pomysł zebrali zespół z którym go zrealizują. Będą nad nim pracować do niedzieli do 13.30. Po obiedzie zaprezentują swój projekt jury. Oceniać będą: Beata Cichocka–Tylman, dyrektor ds. Innowacji i B+R, Dotacji i Inwestycji PwC, Bartosz Berestecki, prezes Zarządu PayU S.A., Marek Laskowski, IT Director w kancelarii Domański Zakrzewski Palinka i dr hab. Ryszard Sowiński, profesor Wyższej Szkoły Bankowej, wspólnik Naveo oraz Krzysztof Wojdyło, adwokat i wspólnik w kancelarii Wardyński & Wspólnicy.

Zwycięzcę konkursu poznamy w niedzielę, 24 lutego o godzinie 19. Na najlepszy zespół czeka 10 tys. zł nagrody i szansa na finał w Nowym Jorku. Rok temu, w pierwszej polskiej edycji Global Legal Hackathon zwyciężyła  aplikację PomagaMY kontaktująca ofiary przemocy domowej z prawnikami. – Ujęło nas społeczne zaangażowanie i próba rozwiązania istotnego problemu. Kobiety potrzebujące pomocy prawnej (np. ofiary przemocy domowej) mają szansę zrozumieć jakie mają w danej sytuacji możliwości i otrzymują kontakt do prawników, którzy są im w stanie pomóc – uzasadniał wybór w imieniu juty Tomasz Zalewski, radca prawny i założyciel Fundacji LegalTech Polska.