Jak informuje kancelaria, transakcja została zakończona w połowie października 2017 r.
 
Obsługa prawna obejmowała kompleksowe doradztwo prawne w zakresie due diligence, negocjacji dokumentacji transakcyjnej oraz zamknięcia transakcji. Ze strony Crido Legal zespołem kierował adwokat Mateusz Rogoziński, wspierany przez radcę prawnego Edytę Matysiak oraz zespół prawników kancelarii. Od strony podatkowej doradztwo zapewniło Crido Taxand, którego pracami kierowała Monika Lewandowska, wspierana przez Michała Kwaśniewskiego.
 
Dokonana akwizycja oznacza przejęcie przez Grupę KRUK aktywów Lehman Brothers, które dotychczas pozostawały w naszej obsłudze. Jest to element długofalowej strategii biznesowej Grupy KRUK, która zakłada osiągniecie wiodącej pozycji w Europie, a rozwój segmentu wierzytelności korporacyjnych ma się do tego przyczynić – mówi radca prawny Krzysztof Balczunas, Dyrektor ds. Wierzytelności Korporacyjnych w KRUK S.A.
 
- Rynek zarządzania wierzytelnościami jest bardzo aktywny pod względem transakcyjnym, niemniej w Polsce jest już dość ciasno – transakcji takich jak właśnie zrealizowana nie będzie zatem wiele. Z tego względu coraz więcej dzieje się za granicą i to zarówno w kontekście nabywania portfeli jak i struktur do ich obsługi. Większość kluczowych graczy na rynku zapowiedziała lub zrealizowała już zagraniczne akwizycje – komentuje Mateusz Rogoziński.
 
- Współpracę z Zespołem Crido Legal oceniamy bardzo dobrze, zarówno pod kątem merytorycznym, jak również w kontekście elastyczności, niezbędnej w tego typu transakcjach – mówi Agata Wróbel, radca prawny prowadząca projekt po stronie Grupy KRUK.
 
Druga strona transakcji reprezentowana była przez kancelarię Weil, Gotshal & Manges.