Konkurs przeznaczony jest dla uczniów szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych. Ma pomóc w upowszechnieniu wiedzy na temat mediacji i zachęcić do korzystania z niej. Zadanie konkursowe polega na stworzeniu plakatu promującego mediację. Prace laureatów pojawią się  w kalendarzu na 2022 rok, którego druk zleci Ministerstwo, a zwycięska praca wykorzystana będzie jako plakat promujący Dzień i Tydzień Mediacji.

Czytaj: Pełnomocnik może być siłą napędową mediacji, ale dużo zależy od mediatora>>

Wyniki już 20 września

Prace, wraz z załącznikami, należało przesłać w formie elektronicznej do 18 czerwca 2021 roku na adres e-mail zamieszczony w regulaminie. 
Jury pod przewodnictwem wiceministra sprawiedliwości Marcina Romanowskiego wybierze spośród zgłoszonych propozycji 12 najlepszych prac, w tym zwycięską i 20 wyróżni. Przyznana zostanie także nagroda publiczności. Przyznają ją internauci, głosując za pośrednictwem Facebooka. I tu czas na głosowanie jest do piątku - 17 września. Wyniki zostaną ogłoszone 20 września. 

Czytaj w LEX: Mediacja w erze Covid-19 (koronawirusa) >

Na zwycięzców czekają  nagrody m.in.:

  • tablet Samsung Galaxy,
  • aparaty Instax mini,
  • słuchawki dokanałowe bezprzewodowe
  •  dla laureatów 20 wyróżnionych prac – opaski monitorujące Huawei

i dyplomy, których rozdanie odbędzie się w Ministerstwie Sprawiedliwości.

Dodatkowo zaplanowano wystawę prac laureatów - na ogrodzeniu ministerstwa od 11 do 25 października. 

Czytaj w LEX: Mediacje i postępowanie ugodowe w sprawach cywilnych i gospodarczych >

Rekordowa liczba prac 

Co warto podkreślić w tym roku na konkurs zgłoszono 496 prac. W roku ubiegłym - dla porównania 70. Zainteresowanie było tak duże, że zdecydowano o przyznaniu dodatkowych 20 wyróżnień.