Potwierdził to Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej w interpretacji z 05.01.2018 r., nr 0115-KDIT3.4011.333.2017.2.AK.

Stan faktyczny
Z przedstawionego stanu faktycznego wynikało, że wnioskodawca prowadził firmę budowlaną opodatkowaną ryczałtem od przychodów ewidencjonowanych. Podjął się podwykonawstwa dla firmy niemieckiej rozbiórki dachu hali magazynowej oraz dachu bloku mieszkalnego. Praca polegała na zdjęciu starego pokrycia dachowego (dachówka, blacha) oraz izolacji cieplnej w postaci wełny mineralnej i styropianu. Prace wykonywane były na terenie Niemiec. Przychód z powyższego zlecenia wnioskodawca opodatkował ryczałtem według stawki 8,5 proc.

Możliwa niższa stawka ryczałtu
Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej potwierdził, że roboty związane z rozbiórką i burzeniem obiektów budowlanych mogą być zaliczone do robót budowlanych. Przychody uzyskane z tego tytułu mogą zatem być opodatkowane w formie ryczałtu od przychodów według stawki 5,5 proc.

Przy ryczałcie nie ma kosztów uzyskania przychodów  >>

Prawo do korekty stawki
Dodatkowo organ podatkowy przyznał, że podatnik może dokonać korekty zeznań podatkowych, w związku z zastosowaniem błędnej stawki ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych. Zgodnie bowiem z art. 81 § 1 Ordynacji podatkowej, jeżeli odrębne przepisy nie stanowią inaczej, podatnicy, płatnicy i inkasenci mogą skorygować uprzednio złożoną deklarację. Skorygowanie deklaracji następuje przez złożenie deklaracji korygującej.

MERITUM Podatki 2018 Aleksander Kaźmierski MERITUM Podatki 2018

Atutem książki jest poradnikowe ujęcie prezentowanej tematyki. Zastosowany w opracowaniu przystępny język, pozbawiony "żargonu" prawniczego pozwala na korzystanie z książki także osobom zajmującym się sprawami podatkowymi, które jednak nie posiadają wykształcenia prawniczego. >>