Wydarzenie, odbędzie się w środę, 9 czerwca, o godz. 9:30, a jego organizatorami są Zakład Ubezpieczeń Społecznych oraz Uniwersytet Śląski w Katowicach. Konferencja odbędzie się online. Aby wziąć w niej udział wystarczy wcześniej wypełnić internetowy formularz, do którego link można pobrać ze strony ZUS. Pod tym adresem można znaleźć szczegółowy harmonogram, zakres tematyczny i nazwiska prelegentów. Wykład otwierający konferencję „Kobiety na rynku pracy i w ubezpieczeniach społecznych” wygłosi prof. dr hab. Gertruda Uścińska, prezes ZUS.

Czytaj również: Równość płac w Polsce wymusi dopiero unijna dyrektywa>>

- Ideą konferencji jest spojrzenie na pracę kobiet z różnych perspektyw: od tej zawodowej, po społeczną, ale także tę niewycenianą, niewidoczną, którą kobiety wykonują na rzecz swoich bliskich w domu. Ciekawostką na pewno będzie spojrzenie na pracę kobiet w pandemii - czy ten okres dał im szansę na rozwój, czy też zablokował możliwości awansu – mówi Beata Kopczyńska, regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa śląskiego.

Według niej, interesująco zapowiada się także część dotycząca braku aktywności zawodowej kobiet - czy był to świadomy ich wybór, czy też przymus związany z trudnościami na rynku pracy, albo naciskiem ze strony bliskich. - Dowiemy się tego z przeprowadzonych badań, które zaprezentowane zostaną na konferencji. Wydarzenie zapowiada się naprawdę ciekawie, dlatego warto sobie zarezerwować ten dzień i wysłuchać wykładów naukowców z całej Polski – podkreśla Kopczyńska.