- To już ostatni moment na rejestrację na jutrzejszy Roundtable Compliance - mówi dr Bartosz Jagura, członek zarządu Instytutu Compliance, organizatora wydarzenia. - Spotkamy się, tym razem jeszcze przy wirtualnym stole, aby dyskutować o najważniejszych wyzwaniach dla compliance w związku z wojną w Ukrainie. Sankcje, etyka w związku ze współpracą z rosyjskimi kooperantami, roszczenia względem Rosji, kryzysy wizerunkowe – to gorące tematy na jutrzejszą dyskusję - zachęca dr Jagura. Spotkanie jest bezpłatne, ale liczba miejsc ograniczona. By wziąć udział trzeba się zarejestrować on-line. 

Wejdź na stronę Instytut Compliance i wypełnij formularz rejestracyjny >>

 

Gość specjalny - prezes Polsko-Ukraińska Izba Gospodarczej

Spotkanie rozpocznie się o godzinie 16. Będzie podzielone na cztery bloki tematyczne. To co jednak ważne zostanie poprzedzona wystąpieniem gościa specjalnego - Jacka Piechoty, prezesa Polsko-Ukraińska Izba Gospodarczej, pt. "Polsko-ukraińskie stosunki gospodarcze w obliczu wojny”.  Warto pamiętać, że Izba zorganizowała sztab kryzysowy, który zajmuje się nie tylko pomocą humanitarną, ale także współpracą z instytucjami rządowymi, organizacjami pracodawców i przedsiębiorstwami. Prowadzi też  doradztwo w zakresie obrotu specjalnego, czy pomoc prawną. A szefem sztabu jest właśnie Jacek Piechota, minister gospodarki w latach 2001-2003 oraz gospodarki i pracy w 2005 roku.

Cztery tematy wiodące

Kolejna część spotkania ma przynieść odpowiedź na pytanie, czy spółki były przygotowane na sankcje i jakie wnioski na przyszłość możemy wyciągnąć? Poprowadzi je dr Marcin Łukowski, Corporate Regulatory Counsel w firmie Vesuvius. Wpływ sankcji na regulacje omówi Monika Diehl, adwokat w Clifford Chance. Michał Kopczyński z CEDC International (Grupa Maspex) będzie mówił o zmianach właścicielskich, wyzwaniach i zadania oficera compliance. Na koniec opowie o etyce i ESG (angielski skrót od środowisko, społeczna odpowiedzialność i ład korporacyjny)  radca prawny Wojciech Kapica, partner w Lawarton Ługowski Kapica.