Szkolenia online Zezwolenia na wytwarzanie i przetwarzanie odpadów - najczęstsze problemy 10.03.2026 r. godz.: 12:00
Włącz wersję kontrastową
Zmień język strony
Włącz wersję kontrastową
Zmień język strony
Prawo.pl

Czy podatnik może wynająć gabinety lekarzom nie tracąc prawa do opodatkowania kartą podatkową?

Pytanie
Lekarz prowadzący indywidualną praktykę lekarską - gabinet stomatologiczny - zatrudnia w swojej placówce innych lekarzy - na umowę o pracę oraz umowę zlecenie. Chciałby jednak wrócić do opodatkowania w formie karty podatkowej, z której z uwagi na fakt zatrudnienia dodatkowych osób został wyłączony. Budynek w którym znajdują się gabinety jest jego wyłączną własnością.
Czy jest możliwy powrót do karty podatkowej w przypadku zwolnienia pracowników, gdyby lekarze dalej prowadzili swoje gabinety już na własny rachunek, wynajmując lokale od byłego pracodawcy?
Czy taki wynajem również wyklucza podatnika z możliwości opodatkowania w formie karty podatkowej?
Czy jest jakakolwiek możliwość w takiej sytuacji do opodatkowania w formie karty podatkowej, poza całkowitym zaprzestaniem z korzystania z usług dodatkowych stomatologów?

Polecamy książki biznesowe