Tegoroczne Compliance & Integrity Days, organizowane przez Instytut Compliance, rozpoczną się 30 maja i potrwają dwa dni. Wydarzenie będzie odbywać się stacjonarnie, w Pałacu Lubomirskich. Podczas plenarnych paneli dyskusyjnych eksperci będą m.in. omawiać najważniejsze problemy i trendy istotne dla działów compliance.

Czytaj w LEX: Status compliance w Polsce >>

 


Jak nie dać się „wygryźć” sztucznej inteligencji

W trakcie konferencji eksperci będą dyskutować m.in. o bezpośrednim działaniu dyrektywy unijnej dotyczącej whistleblowingu, czyli związanej z ochroną sygnalistów. Ważnym tematem będzie również wpływ sztucznej inteligencji na pracę oficerów compliance – zwłaszcza w kontekście zadań, które mogą zostać przejęte przez AI. Nie zabraknie również tematów związanych z zapewnianiem zgodności w handlu zagranicznym – zwłaszcza w kontekście rosyjskiej agresji na Ukrainę i nakładanych sankcji. Eksperci pochylą się też nad potencjalnymi przyczynami coraz częstszego nakładania kar na przedsiębiorców przez Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów oraz ocenią pięć lat obowiązywania ustawy AML (dotyczącej przeciwdziałania praniu pieniędzy oraz finansowania terroryzmu). 

Zobacz w LEX: Co każdy Compliance Oficer powinien wiedzieć o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy oraz finansowaniu terroryzmu (AML/CFT)? >>

Podczas paneli dyskutować będą eksperci zajmujący się tematyką compliance: prawnicy, oficerowie compliance, dyrektorzy i kierownicy. Pełna agenda wydarzenia znajduje się TUTAJ.

Zarejestrować można się TUTAJ.