Akcja Masz głos Fundacji im. Stefana Batorego zaprasza na webinarium „Sieć Przyjaciół Drzew – jak możemy interweniować na rzecz drzew i wspierać się w tym temacie”. Internetowe spotkanie odbędzie się 30 stycznia o 19:00, aby w nim uczestniczyć niezbędna jest  rejestracja pod linkiem http://bit.ly/webinarium_MaszGlos. Udział w webinarium jest bezpłatny.

 


Zagadnienia poruszane podczas webinarium o drzewach

Ochrona drzew jest wyzwaniem nie tylko w kontekście kryzysu klimatycznego, ale też praktyk gospodarowania zieloną infrastrukturą miast i miejscowości w Polsce. Czy mieszkańcy mają na nią jakikolwiek wpływ? Podczas webinarium bliżej przyjrzymy się:

  • działaniom na rzecz ochrony drzew na przykładzie doświadczeń Fundacji EkoRozwoju z Wrocławia, przykładom interwencji;
  • co każdy może zrobić na rzecz drzew? Jak skutecznie je chronić? Jaka jest w tym rola organizacji społecznych i każdego mieszkańca?
  • korzystaniu z dostępu do informacji o środowisku – praktyczne wskazówki dla osób fizycznych;
  • wnioskom o nałożenie kary za uszkodzenia i zniszczenia drzewa.


Czytaj też: NSA: Wycinka drzew po ocenie ich wartości przyrodniczej

Wszyscy, którzy wezmą udział w webinarium, otrzymają certyfikat uczestnictwa.

Webinarium poprowadzi Magdalena Berezowska-Niedźwiedź - od 2005 zaangażowana w realizację projektów dotyczących zrównoważonego rozwoju, ochrony przyrody i społeczeństwa obywatelskiego. Szczególnie związana z ochroną drzew – działaniami związanymi z ochroną zagrożonych siedlisk oraz gatunków; współpracuje przy realizacji projektów takich jak „Strażnicy Natury 2000”, „Na straży drzew”, „Obywatel na straży drzew”. Prowadzi też działania na rzecz angażowania innych w poznanie, docenienie roli drzew oraz ich ochronę. Na co dzień jest edukatorka w EkoCentrum Wrocław. Z zamiłowania (i z wykształcenia) przyrodnik oraz Certyfikowany Inspektor Drzew.