Akcja Masz Głos Fundacji im. Stefana Batorego zaprasza na webinarium o kulturze regeneracji w organizacjach społecznych. Do coraz szerszej świadomości dochodzi, że dbanie o aktywistów jest poważnym wyzwaniem.

Webinarium odbędzie się już w najbliższy czwartek 20 lutego o 19:00. Udział jest bezpłatny; uczestnicy otrzymają certyfikaty. Temat budowania kultury regeneracji w grupach i organizacjach omówi Natalia Sarata. Wśród zagadnień znajdą się m.in. próby odpowiedzi na pytania:

  • jak angażować się społecznie, aby działać efektywnie przez długi czas;
  • czy w ramach wspólnej pracy można wspólnie odpoczywać;
  • czy biurokracja i profesjonalizacja organizacji mają wpływ na wypalanie się aktywistów i aktywistek;
  • do czego mogą przydać się nam w organizacji kalafiory i paprocie.

Czytaj też: Rusza kolejna edycja akcji Masz Głos dla samorządów i mieszkańców aktywnych lokalnie

Aby wziąć udział w webinarium, trzeba zarejestrować się pod linkiem http://bit.ly/webinariumMaszGłos i w czwartek 20 lutego o 19:00 dołączyć do webinarium, klikając na link otrzymany w e-mailu potwierdzającym rejestrację.

Przed udziałem w webinarium warto przeczytać tekst (nie jest to jednak konieczne do udziału w webinarium): “Dzwoni wypalenie do organizacji, czyli 6 powodów, dla których self-care w aktywizmie nie działa” i obejrzeć pierwsze webinarium o wypaleniu aktywistycznym, które akcja Masz Głos podjęła w grudniu ub. roku.

Natalia Sarata – trenerka, badaczka i konsultantka organizacji pozarządowych, związana z trzecim sektorem od 2002 roku. Wolontariuszka, koordynatorka, członkini zarządów, założycielka stowarzyszeń i fundacji. Towarzyszy organizacjom pozarządowym i grupom nieformalnym w procesach wewnętrznych zmian i konstruktywnych rozmowach wokół wyzwań. Ma doświadczenie współpracy z m.in. Fundacją Dajemy Dzieciom Siłę, Fundacją Wspomagania Wsi, FRSI, FRSE, Fundacją Batorego, Greenpeace Polska i Amnesty International Polska. Kilka lat temu własne wypalenie w działalności społecznej skłoniło ją do założenia inicjatywy “RegenerAkcja dla zmęczonych aktywistek i aktywistów”.