Tuż po agresji Rosji na Ukrainę uruchomiliśmy w serwisie Prawo.pl specjalne miejsce "Pomoc prawna dla Ukrainy". Trafia tu codziennie mnóstwo artykułów, które w praktyczny i przystępny sposób wyjaśniają często skomplikowane problemy prawne. Można je przeczytać zarówno w języku polskim jak i ukraińskim. Teraz obywatele Ukrainy jeszcze łatwiej znajdą ważne dla nich prawne informacje. W jednym z największych ukraińskich serwisów prawniczych LexInform pojawił się baner: Правова система Польщі – допомога українцям, czyli System Prawny w Polsce - Pomoc dla Ukraińców. Każdy kto w niego kliknie, zostanie przekierowany do artykułów związanych z tym, co się dzieje na Ukrainie.

Czytaj również: Jak pracuje się w bombardowanym Kijowie - rozmowa z Vladimir Ivanov, szefem ActivLex, wydawcą LexInform >>

 

Wolters Kluwer Polska wspiera Ukrainę

Już trzeci tydzień całym sercem wspieramy Ukrainę, ale także staramy się pomóc jej obywatelom w tym trudnym czasie - mówi Alicja Pollesch, dyrektor strategiczny i członek zarządu Wolters Kluwer Polska. - Dlatego podjęliśmy szereg działań ułatwiających dotarcie do rzetelnych i sprawdzonych informacji. Tydzień temu umożliwiliśmy czytanie całego serwisu Prawo.pl po ukraińsku, teraz podjęliśmy kolejny krok. Na głównej stronie ukraińskiego serwisu prawnego LexInform został umieszczony baner, który przekierowuje do naszego serwisu Prawo.pl z najważniejszymi informacjami prawnymi dla obywateli Ukrainy. Każdy, kto wejdzie na stronę LexInform, jednym kliknięciem może przejść do specjalnej sekcji „Pomoc prawna dla Ukrainy” i sprawdzić, jakie przepisy obowiązują w Polsce, np. o legalizacji pobytu i przysługujących prawach – mówi Alicja Pollesch.

 

 

W serwisie Prawo.pl wszystkie informacje z tagiem "Ukraina" trafiają w jedno miejsce: Юридична допомога для України - Pomoc prawna dla Ukrainy, do którego właśnie przekierowuje baner z głównej strony LexInform. Można je przeczytać zarówno w języku polskim, jak i ukraińskim.  - Publikujemy codziennie kilkadziesiąt tekstów prawnych. Wspieramy Ukraińców rzetelnymi analizami prawnymi, dotyczącymi m.in. legalizacji pobytu, statusu uchodźcy, pracy, spraw administracyjnych, zdrowotnych czy świadczeń społecznych. To jest dla nich najważniejsze, zwłaszcza że są teraz szczególnie narażeni na dezinformację - dodaje Ewa Usowicz, szefowa serwisu Prawo.pl.

Mieszkańcy Ukrainy potrzebują prawnych informacji

Vladimir Ivanov, szef ActivLex, wydawcy LexInform docenia to, co robi Wolters Kluwer Polska i zespół Prawo.pl – W najbardziej widocznym miejscu serwisu z dumą umieściliśmy baner, który prowadzi naszych użytkowników do odpowiedniej sekcji Prawo.pl. Ponadto część materiałów, za zgodą Wolters Kluwer Polska, tłumaczymy na język ukraiński i umieszczamy na naszej stronie internetowej w specjalnym dziale „Pomoc w Polsce”. Artykuły zamieszczone w tej sekcji należą do najpopularniejszych na naszej stronie. Mieszkańcy Ukrainy naprawdę potrzebują informacji, które przekazujemy im z Waszą pomocą – podkreśla Ivanov.

Wydawcą LexInform jest ActiveLex - firma założona w 2017 roku przez przedsiębiorców z Ukrainy, Polski i USA po to, by zapewnić ukraińskim prawnikom nowoczesne narzędzia i technologie dostępne dla ich kolegów w Europie i USA. Dziś ActiveLex prezentuje wyłącznie na rynku ukraińskim platformę internetową dla prawników LEX firmy Wolters Kluwer. Wśród jej klientów są wiodące ukraińskie kancelarie prawne, banki i inne instytucje finansowe, spółki państwowe, znani detaliści i firmy produkcyjne.