Ponadto dalsze orzekanie przez prof. Katnera według Rady "nie są zgodne z racjonalnym wykorzystaniem kadr oraz potrzebami wynikającymi z obciążeń Izby Cywilnej SN.
Prof. Katner złożył do KRS wniosek o uzasadnienie, zmierzające do zaskarżenia jej uchwały dotyczących dalszego zajmowania stanowiska sędziego Sądu Najwyższego.
- Inni sędziowie dostali identyczne w treści pismo, ale nie wiem, jakie elementy stanowią podstawę decyzji i jakie akty osobowe zadecydowały o tej odmowie - powiedział prof. Katner. - Wystąpiłem o uzasadnienie do KRS i czekam co z tego wyniknie. - Zawsze można naprawiać organy państwa, ale trzeba to uczynić spokojnie, po przeprowadzeniu dyskusji - dodał.
Prof. Katner podkreślił, że ludzie bez doświadczenia i wiedzy nie mogą zsiadać w SN, bo od nich zależą sprawy ludzkie. Należy podnosić kryteria, a nie je niewelować - zaznaczył.
Prof. Wojciech Katner to doktor habilitowany nauk prawnych, kierownik Katedry Prawa Gospodarczego i Handlowego, instruktor harcerski, harcmistrz, Przewodniczący ZHP (2001–2005), honorowy prezes Stowarzyszenia Polskich Stypendystów Fulbrighta, wiceprezes Najwyższej Izby Kontroli (1992–1997), sędzia Sądu Najwyższego orzekający w Izbie Cywilnej (od 2009).
Autor i współautor dziewięciu książek dotyczących prawa działalności gospodarczej i nabycia własności ruchomości w prawie polskim, dwóch podręczników oraz ok. 120 artykułów z prawa cywilnego, prawa gospodarczego, prawa handlowego i prawnej ochrony środowiska. Odznaczony m.in. Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski, Medalem Komisji Edukacji Narodowej oraz Złotym Krzyżem „Za Zasługi dla ZHP”.