KRS rekomenduje sędziego z Poznania do Izby Karnej SN
Krajowa Rada Sądownictwa zarekomendowała sędziego Sądu Okręgowego w Poznaniu Wojciecha Sycha na sędziego Izby Karnej Sądu Najwyższego.

O takiej decyzji HTML5 shim and Respond.js for IE8 support of HTML5 elements and media queries WARNING: Respond.js doesn't work if you view the page via file:// [if lt IE 9]> <script src="https://oss.maxcdn.com/html5shiv/3.7.3/html5shiv.min.js"></script> <script src="https://oss.maxcdn.com/respond/1.4.2/respond.min.js"></script> <![endif] jQuery (necessary for Bootstrap's JavaScript plugins) Bootstrap poinformował po zakończeniu piątkowych obrad szef KRS Leszek Mazur. - Do Izby Karnej został zarekomendowany sędzia z Sądu Okręgowego w Poznaniu. Pozostałe cztery kandydatury nie uzyskały rekomendacji - powiedział. HTML5 shim and Respond.js for IE8 support of HTML5 elements and media queries WARNING: Respond.js doesn't work if you view the page via file:// [if lt IE 9]> <script src="https://oss.maxcdn.com/html5shiv/3.7.3/html5shiv.min.js"></script> <script src="https://oss.maxcdn.com/respond/1.4.2/respond.min.js"></script> <![endif] jQuery (necessary for Bootstrap's JavaScript plugins) Bootstrap
KRS zajmuje się opiniowaniem kandydatów do SN na rozpoczętym w czwartek 23 sierpnia czterodniowym posiedzeniu. W czwartek rozpatrywała kandydatów na 16 miejsc w Izbie Dyscyplinarnej SN i podjęła uchwałę o przedstawieniu prezydentowi wniosku o powołanie 12 sędziów do tej izby. Pozostałe cztery wolne miejsca w Izbie nie zostały obsadzone, ponieważ żadna z kandydatur nie uzyskała wymaganej większości głosów Rady.
Czytaj: KRS wskazała 12 kandydatów do Izby Dyscyplinarnej >>
W poniedziałek i wtorek Rada zajmie się obsadą stanowisk w dwóch kolejnych izbach: nowopowstałej Izbie Kontroli Nadzwyczajnej i Spraw Publicznych, w której do obsadzenia jest 20 miejsc oraz Izbie Cywilnej, w której jest 7 wakatów.
EndFragmentO wyborze Wojciecha Sycha KRS zdecydowała zgodnie z rekomendacją zespołu, który przeprowadzał wysłuchanie kandydata. Według zespołu za Sychem przemawia, że jest doktorem nauk prawnych, ma 23-letni staż pracy w sądach oraz to, że orzekał w sądach rejonowym, okręgowym oraz na delegacji w apelacyjnym i w Sądzie Najwyższym. - Łączy praktykę z działalnością naukową i dydaktyczną. Zasiadał też w komisji kodyfikacyjnej prawa karnego, wykłada w Krajowej Szkole Sądownictwa i Prokuratury – rekomendował zespół KRS.





