Adwokat specjalizuje się w prawie spółek, w tym fuzjach i przejęciach, oraz w prawie rynku finansowego. 

Doświadczenie w doradzaniu zagranicznym spółkom 

Weber-Elżanowska doradza spółkom publicznym zarówno w zakresie aspektów regulacyjnych, w szczególności w obszarze obowiązków informacyjnych i stosowania rozporządzenia MAR, jak i w zakresie wtórnych emisji akcji oraz zagadnień dotyczących ładu korporacyjnego, w tym w odniesieniu do problematyki funkcjonowania grup kapitałowych.

 


Ma szerokie doświadczenie w obsłudze klientów z państw niemieckojęzycznych. Specjalizuje się w kompleksowej obsłudze niemieckich, austriackich i szwajcarskich firm działających na rynku polskim oraz w krajach CEE i regionie nadbałtyckim. - Dzięki obszernej sieci kontaktów z kancelariami partnerskimi zapewnia również polskim klientom wsparcie prawne w projektach realizowanych w państwach niemieckojęzycznych - informuje kancelaria. 

Czytaj: NGL Legal poszerza zespół - dwóch partnerów>>

Adiunkt na Uniwersytecie Warszawskim 

Adwokat jest też adiunktem na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego (Katedra Prawa Handlowego) gdzie wykłada prawo spółek. Jest autorką licznych publikacji, w tym książki pt. „Wpływ instrumentów prawa rynku kapitałowego na efektywność spółek Skarbu Państwa” wyróżnionej przez Przewodniczącego Komisji Nadzoru Finansowego. 

 

Przed dołączeniem do NGL Legal współpracowała z kancelarią Sołtysiński Kawecki & Szlęzak, gdzie wspierała zespół Corporate/M&A oraz German Desk.