- Dołączenie do NGL Legal Jarka Witka znacznie wzmocni nasze kompetencje z sektora obronnego, a przystąpienie Pauliny Bednarczyk zapewni nam zbudowanie silnego wsparcia operacyjnego wszystkich spółek z grupy NGL, a w przyszłości także poszerzenia oferty usług dla naszych klientów - mówi partner zarządzający Krzysztof Wiater. 

Radca prawny z 11-letnim doświadczeniem 

Jarosław Witek, jest radcą prawnym z prawie 11-letnim doświadczeniem w doradztwie z zakresu prawa gospodarczego i umów handlowych oraz prawa zamówień publicznych, ze szczególnym uwzględnieniem sektora obronnego i lotniczego. 

 

- Doradza polskim i międzynarodowym klientom w zakresie zamówień w dziedzinie obronności i bezpieczeństwa prowadzonych zarówno w ramach procedur prawa zamówień publicznych jak i w ramach regulacji wewnętrznych Ministerstwa Obrony Narodowej. Posiada także wieloletnie doświadczenie w doradztwie przy projektach offsetowych związanych z dostawami uzbrojenia i sprzętu wojskowego na potrzeby Polskich Sił Zbrojnych - poinformowano. 

Witek doradzał także klientom w zakresie przygotowywania, opiniowania oraz negocjowania umów w obrocie gospodarczym. Do NGL Legal przeszedł z DLA Piper.

Wspólnik, branża prawnicza

Paulina Bednarczyk ma 19-letnie doświadczenie w branży usług profesjonalnych i prawniczych zdobyte w czasie pracy dla centrum usług wspólnych, kancelarii prawniczych i firm doradczych z wielkiej czwórki. 

 


- Przez trzy lata jako Head of GSC była odpowiedzialna za stworzenie i rozwój centrum usług wspólnych DLA Piper w Warszawie, obejmującego cztery obszary wsparcia kancelarii: marketing, HR, finanse i IT. Po dwóch latach od założenia spółki zbudowała zespół liczący 240 osób. Była odpowiedzialna m.in. za plan rekrutacji, program rozwoju i utrzymania pracowników, finanse spółki, program tranzycji procesów i zarządzania zmianą, w tym ulepszania procesu – tzw. Continuous Improvement - poinformowano. 

Wcześniej przez ponad 5 lat pracowała w DLA Piper w dziale finansowym, w tym przez ponad 3 lata na stanowisku Financial Manager gdzie była odpowiedzialna za finanse spółki. Była też audytorem w Deloitte, gdzie prowadziła projekty skupione na branży telekomunikacyjnej. Posiada uprawnienia biegłego rewidenta i ACCA.