- Doświadczenie DWF w sektorze odnawialnych źródeł energii i praktyczne podejście sprawiły, że transakcja przebiegła gładko. Cieszymy się, że prawnicy DWF znaleźli się w zespole naszych doradców, w momencie gdy rozszerzamy naszą działalność w Polsce - mówi Hauke Sievers, Transaction Manager w KGAL Investment Management, odpowiedzialny za transakcję.

Czytaj: COVID-19 uderza w rynek prawniczy, kancelarie walczą o przetrwanie>>

Od dokumentacji po negocjacje

Zakres doradztwa DWF Poland - jak informuje kancelaria - obejmował due diligence, przygotowanie dokumentacji transakcyjnej, jej negocjacje ze sprzedającym, a także wsparcie w fazie zamknięcia transakcji a następnie zawarcia umowy na dostawę i instalację turbin wiatrowych. Każdy z zakresów prac uzupełniało doradztwo podatkowe

Całość prac nadzorował Karol Lasocki, odpowiedzialny za Energetykę Odnawialną w DWF, a także Rafał Woźniak, partner Departamentu Prawa Korporacyjnego, Fuzji i Przejęć, Rafał Morek, partner Departamentu Rozwiązywania Sporów i Arbitrażu, oraz Kontraktów Budowlanych i Adrian Jonca, partner Departamentu Prawa Podatkowego. W skład zespołu zaangażowanego w projekt weszły również Wiktoria Rogaska, counsel, Małgorzata Lesiak-Ćwikowska, counsel, Katarzyna Stec, senior associate, Maria Kierska, associate, Olga Wiśniewska-Pietrzak, associate, Joanna Derlikiewicz, junior associate, a także Krzysztof Jagiełło, senior associate, Konrad Suchojad, associate, Piotr Michajłow, associate, Bartosz Boenigk, junior associate i Michał Celiński, junior associate.

 


Kolejna taka inwestycja

Pierwszymi inwestycjami funduszu ESPF 4 w Polsce był joint venture w związku z realizacją projektów  fotowoltaicznych oraz gotowego projektu farmy wiatrowej. Obecnie fundusz poszerzył swoją obecność w Polsce, uzupełniając portfolio KGAL w zakresie projektów odnawialnych źródeł energii, którymi zarządza w dziewięciu innych krajach europejskich.

- Cieszy nas fakt, że jest to kolejna transakcja istotna dla sektora OZE w Polsce na przestrzeni ostatnich miesięcy, w której doradza nasza kancelaria. Nasi prawnicy z zespołu transakcyjnego i zespołu energetyki odnawialnej wykazali się specjalistyczną wiedzą i wyczuciem biznesowym –  dodaje Karol Lasocki, kierujący Departamentem Energetyki Odnawialnej.