Jednocześnie do grona wspólników dołączają także r. pr. dr Magdalena Porzeżyńska, od ponad roku współkierująca departamentem środków unijnych i pomocy publicznej oraz adw. Bartłomiej Pietruszka, szef departamentu white-collar crime. Zmiana koncentruje się głównie na warstwie identyfikacji wizualnej, bez wnikania w tożsamość marki, jej wartości czy kulturę organizacyjną. 

Odświeżenie wizerunku 

Zmiany osobowe - jak informuje kancelaria - pociągnęły za sobą jej odświeżenie.  I dodaje, że wynikają one z naturalnego rozwoju firmy i zespołu ją współtworzącego. 

Czytaj: Od obiegu dokumentów, po zespoły śledcze - innowacje wchodzą do polskich kancelarii>>

- Od początku budowania kancelarii i zespołu ekspertów, który w ciągu trzech lat urósł o przeszło 200 proc., wiedzieliśmy, że chcemy stworzyć miejsce otwarte na współpracę, świeże pomysły i odwagę. W ocenie pracowników i decyzjach personalnych rzutujących na przyszłość spółki, zwracamy uwagę nie tylko na merytoryczną jakość pracy z klientem, ale także aktywność i biegłość komunikacyjną, umiejętności sprzedażowe, wyczucie biznesowe czy też działalność naukową. Wierzymy, że siła naszej kancelarii to suma siły marek osobistych naszych prawników, którzy konsekwentnie i zgodnie z najnowszymi trendami, dbają o swój tzw. profil publiczny - wyjaśnia radca prawny Krzysztof Brysiewicz, partner zarządzający BBS i Wspólnicy. 

I dodaje, że marka to wspólny sukces. - Obecność moich wspólników, Wojciecha Bokiny i Jana Sakławskiego, w nowej nazwie firmy, to jedynie zewnętrzne przypieczętowanie stanu rzeczy, który określa naszą działalność biznesową od samego jej startu - dodaje. 

 


Ochrona środowiska i white-collar crime

Do grona wspólników zostali zaproszeni dr Magdalena Porzeżyńska i adw. Bartłomiej Pietruszka. 

Porzeżyńska - jak informuje kancelaria - jest radcą prawnym o dwutorowej specjalizacji, zajmującym się prawem ochrony środowiska i prawem energetycznym, zwłaszcza w zakresie OZE, łączącym tę wiedzę z praktyką prawa pomocy publicznej. Doradza klientom m.in. w kwestiach programów wsparcia energii odnawialnej. Jednocześnie jest doktorem nauk prawnych, od lat zaangażowanym w działania edukacyjne oraz cenionym pracownikiem naukowym Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. 

Adwokat Bartłomiej Pietruszka zajmuje się w kancelarii sporami sądowymi oraz prawem karnym, w szczególności tzw. white-collar crime. - Jego doświadczenie pozwala na pełną analizę zagadnień związanych z przestępczością gospodarczą i niwelowaniem ryzyka ponoszenia odpowiedzialności karnej. Uczestniczył w postępowaniach karnych dotyczących niegospodarności zarządu, przekupstw menedżerskich, przestępstw przeciwko wierzycielom, prania brudnych pieniędzy, oszustw bankowych, zakłócania przetargów publicznych, cyberprzestępczości oraz oszustw dotyczących papierów wartościowych - wskazano.