Dr Schnell doradza w obszarze energii odnawialnej, zarówno w aspekcie inwestycyjnym, jak i regulacyjnym, ze szczególnym uwzględnieniem deweloperów i inwestorów operujących na rynkach międzynarodowych i pomiędzy różnymi jurysdykcjami. - To bardzo dobry początek nowego roku, zarówno dla kancelarii, jak i dla naszych najbardziej wymagających klientów - mówi Arkadiusz Krasnodębski, partner zarządzający Dentons w Polsce, który jednocześnie kieruje pracami Zespołu Energetyki i Zasobów Naturalnych w Polsce i w Europie. - Christian wraz ze swoim zespołem dołącza do naszej stale rosnącej Praktyki Energetyki i Zasobów Naturalnych i będzie szczególnie ściśle współpracował z Zespołem Energii Odnawialnej, którym kieruje partner Agnieszka Kulińska. Dzięki temu jako Dentons będziemy mogli jeszcze lepiej wspierać klientów, którzy potrzebują wyjątkowych kompetencji doradczych, nowoczesnej wiedzy i wieloaspektowego doświadczenia zagregowanych w jednym miejscu - mówi. 

Czytaj: W polskich kancelariach coraz częściej jak w serialu "Suits">>

Szerokie doświadczenie - także rynki energetyczne

Christian Schnell w swojej pracy koncentruje się na doradztwie w zakresie realizacji inwestycji, przy transakcjach nabycia i sprzedaży oraz ich finansowaniu, kontraktach budowlanych i dostawy, umowach PPA i kontraktach na dostawę ciepła. Dysponuje szerokim doświadczeniem w zakresie systemów wsparcia, a także niesubsydiowanych projektów energii odnawialnej, w tym głównie lądowych projektów wiatrowych i fotowoltaicznych. Zdobył specjalistyczną wiedzę na temat rynków energetycznych, w zakresie prognoz strategicznych i technologii integracji sektorowej. Christian Schnell ma również wieloletnie doświadczenie w realizacji projektów offshore oraz inwestycji w sektorze energetyki cieplnej.

Do jego klientów należą zarówno inwestorzy kapitałowi, deweloperzy fundusze energii odnawialnej, instytucje finansowe i podmioty z obszaru private equity oraz private debt. Jest też autorem ponad 100 publikacji na temat rynku energetycznego i regularnie doradza stowarzyszeniom branżowym, ośrodkom analitycznym i instytucjom rządowym.

Christian Schnell dołącza do Dentons wraz z zespołem, do którego należą Piotr Dziwniel (counsel), Olga Wasilewska (senior associate) oraz Ewa Gołąbek (associate).