Do 2013 roku kierowała praktyką ochrony danych osobowych i prywatności. Następnie odeszła wykonywać zawód we własnej kancelarii. Pracowała także jako prawnik wewnętrzny i inspektor ochrony danych (IOD). Do zespołu Bird&Bird dołączyła ponownie w 2018 roku jako konsultant.

Czytaj: Prawnicy z nowych technologii korzystają bardziej z konieczności niż pasji>>

Pasja - nowe technologie 

Pasjonują ją nowe technologie oraz zarządzanie informacjami i ich bezpieczeństwem. Doradza w projektach związanych z zapewnieniem zgodności z RODO, w szczególności w sektorach regulowanych (np. finansowym, farmaceutycznym, telekomunikacyjnym). Projektuje strategie, procesy oraz opiniuje produkty i rozwiązania technologiczne, w szczególności w obszarze marketingu, przy projektowaniu kampanii marketingowych, usług AdTech (retargeting, programmatic, look alike retargeting), przy usługach świadczonych drogą elektroniczną, usługach fintechów, związanych z technologią chmury obliczeniowej, zastosowaniu sztucznej inteligencji i blockchain. Zapewnia klientom stałe wsparcie w ich projektach biznesowych, w tym negocjuje zagadnienia związane z prywatnością w kluczowych umowach handlowych oraz doradza kompleksowo w sprawach pracowniczych. W doradztwie na rzecz klientów wyróżnia ją wyjątkowa wnikliwość, dokładność oraz ogromna wiedza i doświadczenie.

Awans Emilii Stępień na stanowisko of Counsela to bez wątpienia zasługa jej wieloletniego doświadczenia, ogromnej wiedzy merytorycznej oraz zaangażowania w rozwój naszej praktyki ochrony danych osobowych i prywatności. Na ten sukces składają się także jej naturalne zdolności analityczne i wyjątkowe wyczucie w obszarze danych osobowych. Emilia jest związana z Bird&Bird od samego początku istnienia kancelarii. Jej decyzja o powrocie bez wątpienia przyczyniła się do wzmocnienia pozycji naszej praktyki na rynku – komentuje Izabela Kowalczuk-Pakuła, partner kierujący praktyką ochrony danych osobowych i prywatności w polskim biurze Bird & Bird.