Krajowa Administracja Skarbowa udostępniła specjalny bezpłatny kreator, który ułatwi przygotowanie wniosku o wydanie interpretacji (ORD-IN) ułatwi specjalny kreator. Zawiera on wskazówki, które należy podać w kolejnych polach formularza.

Kreator służy wyłącznie do wygenerowania wniosku ORD-IN. Zapisany wniosek użytkownik może podpisać elektronicznie i przesłać:

  • za pomocą elektronicznej skrzynki podawczej na adres ePUAP/KIS/wnioski,
  • jako załącznik do pisma ogólnego w e-Urzędzie Skarbowym.

Zapisany wniosek ORD-IN użytkownik może też wydrukować i po podpisaniu przesłać w tradycyjny sposób na adres Krajowej Informacji Skarbowej (ul. Warszawska 5, 43-300 Bielsko-Biała).

Kreator jest dostępny pod adresem https://ord-in.podatki.gov.pl/.

Jak informuje Ministerstwo Finansów, stosowanie kreatora nie jest obowiązkowe, jednak zmniejsza ryzyko błędnego wypełnienia wniosku ORD-IN. Na każdym etapie wypełniania wniosku można przeglądać wprowadzone wcześniej dane. Kreator umożliwia zapisanie wypełnionego wniosku na własnym urządzeniu użytkownika.

Czytaj też w LEX: Morawski Wojciech, Utrudnienia uzyskania interpretacji indywidualnej w związku z przepisami o wymianie informacji podatkowych – gdy cierpimy za cudze grzechy >

Użytkownik wypełnia wniosek ORD-IN przy pomocy kreatora w przeglądarce internetowej. Do prawidłowego korzystania z kreatora należy mieć urządzenie z dostępem do internetu (komputer, smartfon, itp.) oraz łącze telekomunikacyjne umożliwiające dostęp do internetu.

Sprawdź w LEX: Czy indywidualna interpretacja podatkowa może stanowić tajemnicę przedsiębiorstwa? >