Jak poinformowało Ministerstwo Finansów, 7 maja 2024 r. szef Krajowej Administracji Skarbowej Marcin Łoboda podpisał kolejną, dwunastą, umowę o współdziałanie ze spółką Totalizator Sportowy.

- Program Współdziałania pozwala przenieść współpracę KAS z przedsiębiorcami na wyższy poziom. Filarami tej współpracy są wzajemne zaufanie, zrozumienie i transparentność. Dziś kolejna firma postawiła na te filary i przystąpiła do programu – skomentował Marcin Łoboda.

Wyjaśnia, że wprowadzony w lipcu 2020 r. program to forma ścisłej i stałej współpracy pomiędzy daną spółką a szefem KAS, oparta na wzajemnym zaufaniu, zrozumieniu i transparentności. Skierowany jest do największych podmiotów, osiągających przychody powyżej 50 mln euro. Celem jest prawidłowe rozliczanie podatków w bieżąco składanych deklaracjach, z jednoczesnym ograniczaniem kontroli. Ewentualne problemy będą rozwiązywane w czasie rzeczywistym lub jeszcze zanim się pojawią. Dzięki temu przedsiębiorca wpłaci w terminie prawidłową kwotę podatku. Zyska pewność, że jego rozliczenie nie zostanie w przyszłości zakwestionowane. Korzyścią dla uczestników programu jest m.in. zastąpienie kontroli audytem monitorującym, możliwość zawierania porozumień podatkowych, niższe opłaty i odsetki, a także ograniczenie lub wyłączenie odpowiedzialności karno-skarbowej.

ZAŁÓŻ BEZPŁATNE KONTO - artykuł dla użytkowników Moje Prawo.pl
Pozostało: 85% treści Dziękujemy, że tu jesteś! Jeżeli chcesz przeczytać cały artykuł, załóż BEZPŁATNE KONTO
lub zaloguj się
Zaloguj się!
Nie masz jeszcze konta na Moje Prawo.pl? Załóż konto