Z raportu wynika, że światowy rynek usług doradczych według Gartnera urósł w 2019 roku o 6,9 proc., do wartości blisko 200 miliardów dolarów. Kluczowym czynnikiem wzrostu branży stało się zapotrzebowania na wsparcie w cyfryzacji przedsiębiorstw.

- Od kilku lat obserwujemy duże zapotrzebowanie na usługi doradcze związane z wdrażaniem technologii cyfrowych w największych firmach. Naszym głównym celem jest pomoc klientom na wszystkich etapach wprowadzanych zmian w szybkim i zwinnym osiąganiu najbardziej ambitnych planów. Na całym świecie, również w Polsce, klienci doceniają nasze zaangażowanie i doświadczenie, niezbędne do realizacji złożonych i wymagających projektów – mówi Andrzej Lachowski, partner zarządzający Działem Konsultingu w Polsce.

 

Polski oddział Deloitte oferuje klientom kompleksowe usługi z zakresu konsultingu, szczególnie w zakresie budowania lub zmiany modeli biznesowych opartych o wykorzystanie narzędzi cyfrowych – od opracowania strategii, po wdrożenie i utrzymanie zaproponowanych rozwiązań. Firma korzysta w tym zakresie nie tylko z lokalnego zespołu najlepszych ekspertów, ale także z doświadczeń i umiejętności specjalistów z całego świata, którzy zrealizowali setki najbardziej złożonych projektów doradczych.

- Pandemia, z jaką od początku roku zmaga się świat, bardzo przyśpiesza procesy cyfryzacji w biznesie. O ile wcześniej były to inwestycje w przyszłość, dziś niejednokrotnie to kwestia utrzymania ciągłości działania oraz szansa na szybkie dostosowanie strategii do bieżącej sytuacji. Nasi klienci potrzebują technologii, aby przechodzić zmiany, redefiniować sposób funkcjonowania, a niejednokrotnie zmieniać swój model biznesowy tak, aby móc obsługiwać swoich klientów w najbardziej nawet wymagających warunkach – dodaje Warren Hatton-Jones, partner zarządzający Działem Konsultingu w Europie Środkowej, Deloitte.

Zobacz również:
Ministerstwo Finansów wysługuje się księgowymi >>
Koronawirus zmienia branżę księgowo-podatkową >>