Chodzi o poselski projekt ustawy o szczególnych rozwiązaniach zapewniających możliwość prowadzenia działalności gospodarczej w czasie epidemii COVID-19 (druk sejmowy nr 1846). Projekt przygotowała grupa posłów PiS, m.in. Czesław Hoc.

Jak podała PAP, szef klubu PiS pytany przez dziennikarzy w Sejmie co dalej z tym projektem wskazał, że w poniedziałek zbierze się kierownictwo PiS, które będzie o nim rozmawiać. - Jesteśmy przekonani, że wejdzie pod obrady najbliższego posiedzenia - powiedział Ryszard Terlecki, wicemarszałek Sejmu, szef klubu parlamentarnego PiS,  zaznaczając, że nie będzie dyscypliny. Dopytywany, czy PiS liczy na poparcie opozycji dla tego projektu, zwrócił uwagę, że na wtorek zaplanowane jest spotkanie u premiera Mateusza Morawieckiego z opozycją w sprawie dalszej walki z pandemią COVID-19. O wysłaniu zaproszenia na to spotkanie do przewodniczących klubów, kół parlamentarnych oraz szefów partii politycznych informował w niedzielę Piotr Müller, rzecznik rządu. - Zobaczymy kto przyjdzie i co powie - oświadczył Terlecki.

Przedłużamy bezpłatny dostęp do LEX Alert Koronawirus! >

Czytaj również: Sejm: Na razie nie będzie drugiego czytania projektu o weryfikacji covidowej>>

Na uwagę, że przedstawiciele opozycji twierdzą, że takie spotkanie jest spóźnione, Terlecki stwierdził, że opozycja zawsze mówi, że jest późno albo za wcześnie. - Uważam, że takie spotkanie może być pożyteczne przed posiedzeniem Sejmu - powiedział Terlecki.  Wtórowała mu rzeczniczka PiS Anita Czerwińska, która podkreśliła, że takie spotkania odbywały się już wcześniej. - Premier jest otwarty na rozmowę, każdy będzie mógł zgłosić swoją opinię, pomysły. Liczymy na współpracę - powiedziała Czerwińska.