Podczas czwartkowej sesji Rady Warszawy radni debatowali na temat sierpniowej awarii przy budowie metra. Na budowie stacji Powiśle budowlańcy natrafili na ciek wodny w wyniku czego stacja została zalana, a ruch w tunelu Wisłostrady został zamknięty. Prace na tym etapie inwestycji wziąż pozostają wstrzymane.


Olszewski zapewnił radnych, że miasto nie poniesie dodatkowych kosztów związanych z awarią. ."Jeśli wykonawca podjął się realizacji prac, wiedząc o trudnych warunkach (...) to w naszym rozumieniu ponosi konsekwencję błędów, które zostały popełnione" - argumentował Olszewski. Wiceprezydent uspokoił również, że wymogiem dotyczącym budowy centralnego odcinka II linii metra było ubezpieczenie inwestycji i powiedział, że wynosi ono 400 mln zł.

Zdaniem Olszewskiego największym utrudnieniem w związku z awarią jest fakt, iż ze stacji Powiśle miały ruszyć tarcze drążące tunel pod dnem Wisły. Polityk nie wyklucza, że prace ruszą z przeciwnego kierunku, czyli z pl. Wileńskiego. Jego zdaniem październik 2013 r. to realny termin ukończenia strategicznej inwestycji.
 

Źródło: Puls Biznesu