Budki zbudowali z odpadów wielkogabarytowych pracownicy MPO.
Co roku krakowskie MPO odbiera od mieszkańców stare meble – łóżka, szafy, kanapy, biurka. W myśl idei, że drewno ma wrócić do ponownego wykorzystania, powstają z nich budki i karmniki. W zeszłym roku powstało w ten sposób 500 budek lęgowych.
W tym roku z drewna pochodzącego z odzysku pracownicy MPO Kraków wybudowali: 300 budek lęgowych dla jerzyków, 200 budek lęgowych dla sikorek i 100 karmników.
"W ostatnich latach z dużych miast zniknęły małe ptaszki, w tym wróble. Budując lub montując dla nich domki, zaprosimy je do miejskich parków i ogrodów. Mniej będzie much, komarów i innego robactwa, a więcej ptasich treli" – wyjaśniają organizatorzy akcji z Asocjacji Promotorów Radosnego Ptaka.
Ich zdaniem budka lęgowa to symbol nowego życia i kwintesencja Święta Zakochanych.
Budki lęgowe – oprócz pucharów – będą mogły zdobyć także zakochane pary, biorące udział w Biegu Walentynkowym zorganizowanym 14 lutego przez stowarzyszenie Biegaczy – I Tym możesz Być Wielki.
Asocjacja Promotorów Radosnego Ptaka to krakowski projekt obywatelsko-artystyczno-urzędniczy, pozbawiony elementów administracyjnych i prawnych, mający na celu w konwencji happeningu, zabawy oraz współpracy przywrócić właściwą liczebność populacji ptaków miejskich. (PAP Life)
Walentynki w Krakowie: MPO rozda budki lęgowe dla ptaków
Kochamy zwierzęta i nie zapominamy o nich. 600 budek lęgowych dla jerzyków i sikorek oraz karmników rozda w Walentynki przed krakowskim magistratem Asocjacja Promotorów Radosnego Ptaka i Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania.