Od 2006 roku największy przyrost zarówno, jeśli chodzi o liczbę transakcji, jak i powierzchnię mieszkań zanotowano w Gdańsku, Poznaniu i Wrocławiu. Można, więc powiedzieć, że cudzoziemcy nie ograniczają się już tylko do standardowo najpopularniejszych - Warszawy i Krakowa. Goście z zagranicy zaczynają w coraz większym stopniu odkrywać także inne rejony Polski.


W tym miejscu warto także zaznaczyć, że oprócz wymienionych miast stosunkowo dużym zainteresowaniem cieszą się mieszkania w miejscowościach położonych na północy i zachodzie naszego kraju, jak Gdynia, Szczecin czy w mniejszym stopniu Świnoujście. W tym wypadku dużą rolę odgrywa bliskość niemieckiej granicy oraz wybrzeża Bałtyku. Jeżeli chodzi o warunki turystyczne to trzeba też wspomnieć o stolicy polskich Tatr. W niewielkim Zakopanem, co roku obcokrajowcy decydują się na kupno od kilku do kilkunastu mieszkań.


Cudzoziemcy decydują się na zakup mieszkania w Polsce z kilku głównych powodów. Po pierwsze część z nich traktuje takie rozwiązanie, jako długoterminową lokatę kapitału. Po za tym ze względu na większe możliwości finansowe, mogą oni sobie pozwolić na posiadanie drugiego lokalu mieszkalnego, z przeznaczeniem na spędzanie urlopu w naszym kraju. Ponadto warto dodać, że zwiększa się liczba przedstawicieli innych narodowości, które decydują się na stałe zamieszkać w naszym kraju. 

Emmerson S.A.