Nowe technologie zmieniają bardzo szybko sektor finansowy na świecie. Poznać je i zrozumieć można podczas studiów podyplomowych FinTech organizowanych przez Wydział Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego. Partnerem merytorycznym projektu jest PwC. Uczestnicy studiów podyplomowych FinTech - może być ich tylko 30 - będą mieli okazję posłuchać wykładów wykwalifikowanej kadry wykładowców - ekspertów i praktyków rynku finansowego, w której znajdą się m.in.: Marcin Petrykowski (prezes S&P), Witold Jaworski (prezes zarządu YU!), Bartosz Berestecki (prezes PayU), Daniel Daszkiewicz (Dyrektor Departamentu Innowacji i FinTech w Alior Bank), Norbert Redkie (założyciel TRUST), Aleksandra Bańkowska (adwokat w kancelarii PwC Legal), Łukasz Łyczko (radca prawny w kancelarii PwC Legal), Marcin Olszak (BFG), Paulina Skrzypińska (Bank BNP Paribas), Kamila Wincenciak (Alior Bank), Łukasz Mańkowski (Alior Bank), Krzysztof Grzeszczuk (Alior Bank), Patrycja Chodnicka-Jaworska (UW), Mariusz Trojanowski (UW), Katarzyna Niewińska (UW).

 

Dlaczego warto znowu wrócić na uczelnię

- Jesteśmy w momencie niespotykanej dotąd transformacji sektora finansowego  - mówi Paulina Skrzypińska, koordynator Laboratorium Innowacji Banku BNP Paribas. - Ciągle zmieniające się potrzeby i oczekiwania klientów, szybki rozwój technologii i towarzyszące im zmiany w regulacjach, czynią sektor jednym z najbardziej dynamicznych w Polsce. Jako bank zmieniającego się świata chcemy za nimi nie tylko nadążać, ale przede wszystkim pozytywnie zaskakiwać naszych klientów. Dlatego razem z koleżankami i kolegami z BNP Paribas opowiemy m.in. o tym jak skutecznie wspierać transformację cyfrową dzięki współpracy ze startupami na podstawie ponad 14-stu wdrożeń i naszego flagowego „Kodeksu współpracy ze startupami - podkreśla Paulina Skrzypińska.

Jaki program

Studia trwają dwa semestry - łącznie 170 godzin i są podzielnie na osiem bloków tematycznych:

  • Technologie w Sektorze Finansowym
  • Marketing i Zachownaia Klientów
  • Otoczenie Regulacyjne
  • FinTech
  • Sztuczna inteligencja
  • Blockchain
  • Zajęcia z Biznesem
  • Projekty FinTech

Zajęcia rozpoczną się w październiku. Zjazdy będą odbywać się przeciętnie 2 razy w miesiącu, w soboty i niedziele.  - W czasie studiów podzielę się ze słuchaczami moim doświadczeniem związanym z tworzeniem środowiska gotowego na nowy rodzaj kooperacji, budowanie programów, procesów, a także narzędzi, które zwiększają szansę na synergię między korporacjami a startupami technologicznymi - wyjaśnił Daniel Daszkiewicz, Dyrektor Departamentu Innowacji i FinTech w Alior Banku, który drugi rok z rzędu będzie członkiem kadry naukowej Podyplomowych Studiów FinTech na Uniwersytecie Warszawskim.

Koszt studiów to 11 tys. zł przy płatności za rok z góry. Szczegóły dostępne są na stronie podyplomowe.wz.uw.edu.pl/Fintech.