Konkurs jest skierowany do mikro, małych i średnich przedsiębiorców. Jego celem jest podniesienie innowacyjności polskich przedsiębiorstw dzięki wykorzystywaniu rezultatów prac badawczo-rozwojowych w prowadzonej działalności.

Jak możemy przeczytać na stronie Ministerstwa Rozwoju, w dwóch ubiegłorocznych konkursach (po jednym dla wskazanej grupy) pozytywną ocenę formalną przeszło 1887 wniosków. Dotychczas podpisano 104 umowy (dane na 26.02.2016 r.).

Podpisane umowy dotyczyły m.in. technologii produkcji materiałów i nowych materiałów budowlanych (m.in. opracowanie prototypowego robota wielozadaniowego do prac budowlanych), opracowania innowacyjnych opakowań elastycznych oraz systemów automatyki przemysłowej i kontroli ruchu.

Dowiedz się więcej z książki
Umowa o roboty budowlane w obrocie międzynarodowym
  • rzetelna i aktualna wiedza
  • darmowa wysyłka od 50 zł

 

Złożone wnioski zostaną ocenione przez ekspertów posiadających zarówno wiedzę naukową jak i z zakresu prowadzenia biznesu. Jak zaznacza resort, specjaliści przeanalizują m.in. nowatorstwo rezultatów projektu, rynkowe zapotrzebowanie na dane rozwiązanie, opłacalność jego wdrożenia oraz szansę na prawidłową realizację przedsięwzięcia. Proces ten potrwa 60 dni od zamknięcia naboru wniosków.

Wnioski przyjmie Narodowe Centrum Badań i Rozwoju od 4 kwietnia do 29 lipca br.
Więcej informacji o naborze wniosków >>>
Źródło: Ministerstwo Rozwoju