Publikacja zawiera zbiór informacji i pojęć opisujących procesy zachodzące w atmosferze. Można w niej znaleźć informacje o źródłach emisji pyłu pierwotnego jak i jego prekursorów, procesach tworzenia się pyłu zawieszonego i jego przemianach w atmosferze, aerozolach biologicznych, jak i warunkach atmosferycznych sprzyjających tworzeniu się sytuacji smogowych. Kompendium zawiera również informacje o wpływie pyłu zawieszonego na środowisko, w tym na zdrowie ludzi i klimat, a także obszerną informację na temat metod monitorowania pyłu zawieszonego w atmosferze i systemu ocen jakości powietrza w Polsce.

Bardzo istotnym fragmentem kompendium jest również część, w której zawarto informacje o stanie zanieczyszczenia powietrza w Polsce przez pył zawieszony i składniki zawarte w tym pyle. Prezentowane w tej części dane zostały wytworzone zarówno w ramach Państwowego Monitoringu Środowiska jak i w ramach prac naukowo-badawczych zrealizowanych przez polskie instytuty naukowo-badawcze i uczelnie. 

Publikacja w formacie .pdf dostępna jest pod adresem: www.gios.gov.pl/images/aktualnosci/Pyly_drobne_w_atmosferze.Kompendium_wiedzy.pdf

Źródło: www.gios.gov.pl, stan z dnia 15 listopada 2016 r.

Prawo Ochrony Środowiska
Artykuł pochodzi z programu Prawo Ochrony Środowiska
Już dziś wypróbuj funkcjonalności programu. Analizy, komentarze, akty prawne z interpretacjami