Chyba każdy przedsiębiorca życzyłby sobie bywać w urzędach i sądach jak najrzadziej, o ile w ogóle. Czasem jednak jest to nie do uniknięcia. Aby wizyty te zawsze kończyły się pomyślne, warto wcześniej zapoznać się z wiedzą zawartą w książkach LexisNexis.

Wśród pozycji LexisNexis dedykowanych przedsiębiorcom odnaleźć można m.in. "Kodeks spółek handlowych. Komentarz" Mateusza Rodzynkiewicza; "Sprzedaż udziałów lub akcji – modelowa umowa Share Purchase Agreement" Karoliny Kocemby, Jakuba Salwy i Michała Tomczaka; "Spółki osobowe w umowach o unikaniu podwójnego opodatkowania" Agnieszki Morskiej; "Prawo konkurencji" Antoniego Boleckiego, Stanisława Drozda, Sabiny Famirskiej, Małgorzaty Kozak, Marcina Kuleszy, Andrzeja Madały i Tomasza Wardyńskiego czy "Prawo własności przemysłowej" Ewy Nowińskiej, Urszuli Promińskiej i Michała du Vall.

Praktyczną pomocą w przypadku sporów sądowych służy wydany przez LexisNexis "Rozpoznawanie przez sądy spraw gospodarczych. Komentarz" Justyny Dąbrowskiej oraz "Wzory pism procesowych z zakresu prawa pracy" Michała Raczkowskiego i Aleksandry Woźniak.

A skoro o prawie pracy mowa, LexisNexis poleca "Kodeks pracy. Komentarz" Józefa Iwulskiego i Waleriana Sanetra. A tych przedsiębiorców idących z duchem czasu zainteresuje z pewnością "Handel elektroniczny. Bariery prawne" Dominiki Lubasz i "Ustawa o elektronicznych instrumentach płatniczych. Komentarz" Mateusz Pacak.

Ofertę LexisNexis przedsiębiorcy bez trudu znajdą w księgarni internetowej Profinfo.pl.