Dotychczasowy szef Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa stanie na czele resortu odpowiedzialnego za infrastrukturę. Minister Adamczyk zapowiedział, że zamierza realizować w resorcie ambitne inwestycje drogowe oraz kolejowe. "Łączymy Polskę dzięki równomiernemu rozkładowi środków finansowych. Wychodzimy z założenia, że Polska jest jedna i każdy ma prawo do dostępu do dobrej drogi, bez względu na to, w której części, w którym regionie Polski mieszka. Ma prawo do dostępu do wysokiej jakości infrastruktury drogowej" - mówił. Ministerstwu kierowanemu przez Andrzeja Adamczyka podlegają PKP Polskie Linie Kolejowe. Ponadto w resorcie infrastruktury przygotowywana jest budowa trasy Via Carpatia. 

Powstanie ministerstwo odpowiedzialne za inwestycje i rozwój
Dotychczasowy wiceminister rozwoju Jerzy Kwieciński stanął na czele resortu inwestycji i rozwoju.

Zakładamy, że ten rok będzie rokiem inwestycji - powiedział minister Kwieciński podczas przyjmowania obowiązków w Ministerstwie Inwestycji i Rozwoju. Dodał, że rządowi zależy na zintensyfikowaniu inwestycji w Polsce.

"Struktura rządu, również struktura naszych resortów gospodarczych, jest dostosowywana do danej chwili" - zaznaczył Kwieciński, pytany dlaczego zdecydowano o podziale Ministerstwa Rozwoju. "Na obecną chwilę widać bardzo wyraźnie, że zależy nam na zintensyfikowaniu inwestycji w naszym kraju. Inwestycji zarówno prywatnych, jak i publicznych" - wskazał.

Budownictwo zostanie wydzielone z dotychczasowego MIB
Budownictwo zostanie wydzielone z dotychczasowego Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa do innego resortu - podała w komunikacie Kancelaria Prezesa Rady Ministrów.

"Ze względu na szczególny priorytet, jakim dla rządu jest program Mieszkanie plus, zaplanowano wydzielenie części zadań dotyczących budownictwa z dotychczasowego Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa i przekazanie ich do nowych struktur powstałych po zmianach w działach administracji rządowej" - poinformowała KPRM. 

(dl/PAP)