Pytanie
Otrzymano pozwolenie na budowę budynku usługowo-sportowego na gruncie zakupionym jako użytkowanie wieczyste (2012 r.). W kwietniu 2014 r. otrzymano zezwolenie na użytkowanie budynku i prowadzona jest już działalność w części, którą jest hala sportowa. Część ta została zakończona. Natomiast część budynku jeszcze nie zakończona przeznaczona jest w przyszłości na działalność inną niż działalność sportowa (może zostanie wynajęta na biura lub działalność usługową). W części sportowej zostały ustawione dwa korty do squsha i dwie sauny. Korty i sauny są odrębnymi obiektami, które zostały zamontowane w hali sportowej, ale można je w każdej chwili zdemontować i hala nie straci na tym wartości. Można je również wyleasingować, właśnie jako odrębne obiekty. Została też wyodrębniona część gastronomiczna, gdzie podawane będą napoje, w której zabudowane zostały meble kuchenne o wartości 32000,00 zł.
Czy należy wprowadzić cały obiekt do ewidencji środków trwałych dopiero po wykończeniu części usługowej i przyjąć, że jest to KŚT 107 41.00.20.0 ze stawką 2,5%?
Czy można oddzielnie amortyzować korty i saunę przyjmując stawkę dla kortów 2,5% 2.29.290 a dla sauny 20% KŚT 802-0 Wprawdzie kuchnia jest zabudowana i robiona na wymiar ale czy można zastosować stawkę 20% jako wyposażenie czy należy o tę wartość powiększyć wartość obiektu budowlanego?