Pytanie
Osoba fizyczna prowadzi firmę (PKPiR), która świadczy usługi informatyczne, m.in. dla klientów z Wielkiej Brytanii i Niemiec. Pracownicy i właściciel odbywają podróże służbowe korzystając z usług tzw. tanich linii lotniczych. Przy każdej podróży służbowej wystawiane jest polecenie wyjazdu służbowego. Firma nie otrzymuje od "tanich przewoźników" faktur za przeloty a jedynie potwierdzenia rezerwacji lub plan podróży. Przykładowo linie lotnicze udostępniają plan podróży lub potwierdzenie e-mail, które stanowią równocześnie potwierdzenie zakupu. Jeśli klient potrzebuje kopii rezerwacji na przelot, który już się odbył, może przejrzeć i ponownie wydrukować plan podróży w sekcji "zarządzanie rezerwacją" witryny internetowej w czasie do 9 miesięcy po podróży.
Podstawą wpisu w PKPiR jest rozliczenie kosztów wyjazdu służbowego (delegacja), do której wymienione dokumenty stanowią załączniki, ponadto są to koszty ponoszone w celu osiągnięcia przychodów.
Czy takie dokumenty jako załączniki do rozliczenia kosztów wyjazdu służbowego stanowią podstawę do ujęcia kosztów przelotów w kosztach firmy?