Pytanie
Spółka jest najemcą biura w biurowcu jak też miejsca na dachu tego biurowca - na dachu wynajmujemy miejsce na reklamę, tj. spółka umieściła tam panel z logo spółki na konstrukcji metalowo-betonowej. Obecnie zarząd podjął decyzję o zdjęciu tej reklamy z dachu. Przy czym sam panel z logo przewieziono do magazynu spółki i może być w przyszłości wykorzystany, tj. zawieszony na innym budynku np. jednej z firm z którymi współpracujemy (nasze reklamy wiszą u naszych kontrahentów). Natomiast co do konstrukcji, na której logo wisiało to przeznaczona jest na sprzedaż. Zaoferowaliśmy ją firmie, od której wynajmujemy biuro, ale ta stwierdziła, że najlepiej będzie sprzedać bezpośrednio kolejnemu klientowi, który od nich będzie wynajmował biuro - może będzie zainteresowany powieszeniem swojej reklamy. Zatem nie znany jest termin ani cena, po której możemy sprzedać tę konstrukcję.
Czy podatkowo doszło do likwidacji środka trwałego i należy go usunąć z ewidencji środków trwałych?
Czy też można kontynuować amortyzację pomimo demontażu:
1) konstrukcji - do momentu sprzedaży konstrukcji (brak przecież fizycznej likwidacji konstrukcji - tylko demontaż miał miejsce,
2) panel z logo (czy należy amortyzować pomimo demontażu, bo w przyszłości może być jeszcze użyty, a na razie nie ma decyzji o jego złomowaniu)? Czy można uznać, że jest to czasowa przeprowadzka panelu z logo i amortyzacji nie zatrzymujemy - chociaż nie ma planu konkretnego, co się stanie z logo?