Wypożyczalnia hulajnóg elektrycznych Lime zachęca do udziału w wyborach i oferuje kod do wpisania w aplikacji, dzięki któremu w niedzielę 13 października, od 6. rano do końca dnia, jednorazowe skorzystanie z e-hulajnogi będzie bezpłatne.

Jadę na wybory

Firma zaoferuje wyborcom możliwość odbycia nieodpłatnego przejazdu hulajnogą Lime, dostępnego po wpisaniu w aplikacji kodu: JADENAWYBORY. Kod zadziała w Warszawie, we Wrocławiu i w Poznaniu. Uprawnia do darmowego przejazdu do 10 złotych za 14 minut - poinformował portal Transport Publiczny.

Podobna promocja obowiązywała przy okazji wyborów do Parlamentu Europejskiego. – Jako Lime wspieramy odpowiedzialne postawy obywatelskie, dlatego chcemy dać mieszkańcom polskich miast dodatkową zachętę do wyjścia z domu i udania się do lokalu wyborczego – podkreśla Paulina Mróz, dyrektor Lime w Polsce, Czechach i na Węgrzech.

Właściwa prędkość, parkowanie i uwaga na ludzi

Firma przypomina, że sposób użytkowania przestrzeni miejskiej powinien uwzględniać kwestie bezpieczeństwa oraz zasady odpowiedzialnego wykorzystania hulajnóg. Poruszając się urządzeniami Lime w dniu wyborów, należy pamiętać o dostosowaniu prędkości do aktualnych warunków atmosferycznych oraz stanu infrastruktury, a także zwrócić szczególną uwagę na pozostałych użytkowników dróg i chodników.

Dodatkowo ważne jest, aby hulajnogi zostały zaparkowane w prawidłowy sposób, nie blokując chodników, przejść dla pieszych, dojścia na przystanki czy stojaków na rowery.

Czytaj też: Eksperci: Hulajnogi wolniej i z nadzorem gmin>>

Samorządy walczą o frekwencję

Piotr Kuczera, prezydent Rybnika zachęca mieszkańców do pobicia rekordu udziału w wyborach. W zamian proponuje, że jeśli frekwencja będzie równa lub wyższa niż 60 proc., za wstęp do instytucji kulturalno-sportowych przez dwie kolejne soboty i niedziele zapłacą 1 zł.

Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania chce zorganizować specjalny koncert, jeśli do urn w mieście pójdzie więcej mieszkańców niż w stolicy. W Warszawie w weekend po wyborach wybrane instytucje kultury oraz miejskie obiekty sportowe będą bezpłatne, jeśli pobity będzie rekord frekwencji w wyborów samorządowych (wyniósł 67 proc.).

– Wybory to święto demokracji, dlatego zapraszamy mieszkańców naszej gminy do jak najliczniejszego udziału – podkreśla Tadeusz Czajka, wójt Tarnowa Podgórnego na stronie internetowej gminy. Mieszkańcy miejscowości, w których będzie najwyższa frekwencja wyborcza, będą mogli wybranego dnia za darmo skorzystać z oferty Tarnowskich Term.

Czytaj też: W niedzielę wybierzemy posłów i senatorów>>