Ograniczenie znosi opublikowane w niedzielę w Dzienniku Ustaw rozporządzenie Rady Ministrów dotyczące częściowego znoszenia ograniczeń związanych z koronawirusem

Czytaj: Jest rozporządzenie - zmiany w ograniczeniach związanych z epidemią>>

W przesłanym mediom komunikacie resort środowiska poinformował, że przekazał wytyczne dyrektorom parków narodowych, by "także one były dostępne dla odwiedzających". - Dyrektorzy mogą w ramach lokalnego rozpoznania zamknąć określony rejon lub szlak, jednak nie cały park. Pracownicy i straże parków będą informować odwiedzających o wszystkich wyłączeniach - czytamy w komunikacie.

- Pamiętajmy, że nadal obowiązuje zakaz grupowania się i trzeba zachowywać bezpieczny odstęp. Dla bezpieczeństwa w miejscach, gdzie może pojawiać się więcej osób, został zachowany obowiązek zasłaniania twarzy. Na parkingu nosimy więc maseczkę, ale w lesie już tego obowiązku nie ma - powiedział minister środowiska Michał Woś.

Resort podkreśla jednocześnie, że decyzją Rady Ministrów niedostępna pozostaje mała infrastruktura leśna: urządzenia przeznaczone do zabawy dzieci, wiaty i miejsca biwakowania.

Czytaj także: Od poniedziałku jeden klient na 15 m sklepu, usługi jeszcze zamknięte>>