O zmianach dotyczących wesel poinformował w piątek wiceminister zdrowia Janusz Cieszyński. Podkreślił na konferencji prasowej, że decyzja Ministerstwa Zdrowia jest związana z aktualną sytuacją epidemiologiczną, którą ocenił jako "pozytywną i ulegającą poprawie". Jak zaznaczył, limit 50 uczestników wesel ma nie dotyczyć osób z obsługi.

Czytaj: Od poniedziałku jeden klient na 15 m sklepu, usługi jeszcze zamknięte>>


Natomiast Ministerstwo Rozwoju poinformowało tego samego dnia, że prowadzi konsultacje w sprawie wytycznych dla branż, które czekają na odmrożenie, m.in. eventowej, ślubnej oraz z właścicielami parków rozrywki - poinformował w piątek resort rozwoju. Jak dodano, wytyczne przygotowywane są we współpracy z GIS i Ministerstwem Zdrowia.
Jak przekazano, MR przygotowuje się do czwartego etapu odmrażania kolejnych sektorów polskiej gospodarki, który planowany jest na początek czerwca.

Czytaj w LEX: Obowiązki i uprawnienia pracodawców oraz pracowników związane z ustawą o przeciwdziałaniu COVID-19 >

- Zakończyliśmy już rozmowy w sprawie wytycznych dotyczących funkcjonowania – po odmrożeniu – salonów piercingu i tatuażu oraz solariów. W przyszłym tygodniu rozpoczniemy opracowywanie wytycznych m.in. dla branży transportu okołolotniczego - poinformował resort.

Czytaj w LEX: Prawa pasażerów w związku z koronawirusem >

Wiceminister rozwoju Olga Ewa Semeniuk podkreśliła, że po ubiegłotygodniowym uruchomieniu branży gastronomicznej i branży beauty, resort przygotowuje się do kolejnego etapu odmrażania polskiej gospodarki. - Zależy nam na tym, aby przedsiębiorcy i pracownicy z tych sektorów biznesu, które do tej pory ponosiły największe straty w wyniku pandemii koronawirusa, możliwie szybko wrócili do swojej pracy. W tym celu już od kilku dni prowadzimy rozmowy z przedstawicielami branży eventowej, ślubnej i rozrywkowej. Za nami również uzgodnienia wytycznych dotyczących funkcjonowania m.in. salonów piercingu i tatuażu oraz solariów – powiedziała Semeniuk.

Czytaj w LEX: Odpowiedzialność cywilna i karna za zarażenie koronawirusem >

Resort przypomniał, że od kilkunastu tygodni we współpracy z Głównym Inspektoratem Sanitarnym i Ministerstwem Zdrowia oraz przedstawicielami branż i ekspertami, sukcesywnie przygotowuje on wytyczne dla w sumie ok. 40 branż, których funkcjonowanie zamrożono w związku z pandemią koronawirusa.

Czytaj w LEX: Rekrutacja do szkół a epidemia koronawirusa >