Jak poinformowała kancelaria premiera, działań pełnomocnika będzie należało przygotowanie strategii demograficznej, której celem jest zwiększenie dzietności i promocja tradycyjnej rodziny. - To jest, można powiedzieć, kolejnym dowodem, jak bardzo polityka prorodzinna jest istotna z punktu widzenia naszej formacji - zapowiadał szef KPRM Michał Dworczyk.

Czytaj: Prof. Kotowska: Zmiany kulturowe bardziej wpływają na demografię niż transfer pieniędzy>>
 

Barbara Socha to była dyrektor marketingu technologicznego giganta IBM Polska. Według doniesień medialnych jest też działaczką anty-LGBT, od 2018 roku współpracuje z Fundacją „Mama i Tata”, która promuje małżeństwo, przeciwdziała rozwodom, występuje przeciwko edukacji seksualnej i „lobby LGBT”, a także tropi (jawne) finansowanie organizacji działających na rzecz osób nieheteronormatywnych.
Jest też jedną ze współzałożycielek Ruchu 4 marca, który nadawał ton sprzeciwowi wobec Deklaracji LGBT podpisanej przez prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego. Organizacja za cel stawia sobie: „ochronę dzieci i młodzieży w wieku szkolnym przed deprawacją ideami LGBT”.