Honorowym patronatem konferencję objęła Pierwszy Prezes Sądu Najwyższego prof. dr hab. Małgorzata Gersdorf, patronem medialnym jest wydawnictwo Wolters Kluwer.
Czytaj: PG przygotowuje nowe przepisy ws. wokand karnych>>>
Tematem dyskusji podczas konferencji będzie także poszukiwanie odpowiedzi na pytanie, czy nowa procedura stanowi rzeczywiste wprowadzenie zasady kontradyktoryjności do postępowania karnego.
Prof. Michał Królikowski będzie podczas konferencji mówił m.in. o odpowiedzialności za wynik procesu karnego po zmianach ustawowych, prokurator Edward Zalewski o roli prokuratora w nowym modelu postępowania przed sądem, adwokat dr Łukasz Chojniak o nowych gwarancjach procesowych w zakresie pomocy prawnej z urzędu, a odpowiedzialność obrońców za wynik procesu, a dr Piotr Kładoczny o gwarancjach praw pokrzywdzonych w kontekście przeniesienia ciężaru dowodzenia na strony postępowania karnego.
Z kolei sędzia Sądu Najwyższego Stanisław Zabłocki przedstawi problematykę postępowania odwoławcze, jego zakres i przebiegu po nowelizacji, a sędzia Jacek Przygucki będzie mówił o roli sędziego przewodniczącego rozprawie oraz możliwości oddziaływania na jej przebieg i czas trwania po nowelizacji.
Zgłoszenia udziału w konferencji można nadsyłać do 25 marca 2015 r. na adres biuro@iustitia.pl>>>
ID produktu: 40111911 Rok wydania: 2015
Autor:
Tytuł: Kodeks karny. Kodeks postępowania karnego. Kodeks karny wykonawczy. Kodeks wykroczeń. Kodeks postępowania w sprawach o wykroczenia. Kodeks karny skarbowy. Ustawa o opłatach w sprawach karnych. Ustawa o postępowaniu w sprawach nieletnich [PRZEDSPRZEDAŻ]
Sędziowie ocenią, czy do sądów zawita kontradyktoryjność
Postępowanie karne przed sądem od 1 lipca 2015 roku to temat konferencji organizowanej 31 marca br. przez Stowarzyszenie Sędziów Polskich Iustitia. Jego uczestnicy chcą rozważyć, czy tzw. duża nowelizacja Kodeksu postępowania karnego służy wymierzaniu sprawiedliwości, czy jednak stanowi dla niego zagrożenie.