BEZPŁATNY E-BOOK Metodyka postępowania w razie awarii systemów PISP, KSeF, e-Doręczenia
Zmień język strony
Zmień język strony
Prawo.pl

Sędzia nie stanie przed sądem za zabranie torebki

Sąd Najwyższy nie uchylił immunitetu sędzi posądzonej o przywłaszczenie torebki. Stwierdził, że wina i prawdopodobieństwo popełnienia czynu nie zostało udowodnione, mimo usilnych starań prokuratora. SN ustalił, że sędzia Dorota K. nie ponosi winy, gdyż była nieświadoma swego czynu, doszło do zwykłej omyłki. Jednak zabranej przypadkowo torebki nie udało się dotąd odnaleźć.

Sąd Najwyższy jako sąd dyscyplinarny II instancji po raz drugi 20 lipca br. zajmował się sprawą Doroty K., sędzi Sądu Okręgowego w Warszawie. Prokurator złożył zażalenie na uchwałę Sądu Apelacyjnego w Lublinie wydaną 28 kwietnia 2011 r. o odmowie uchylenia immunitetu. Więcej>>>

Polecamy książki prawnicze