Akcja, zorganizowana przez Związek Zawodowy Prokuratorów i Pracowników Prokuratury oraz NSZZ "Solidarność" Pracowników Sądów rozpoczęła się w niedzielę od rozbicia miasteczka namiotowego przed siedzibą resortu.  W poniedziałek 22 września o godzinie 10.00 zorganizowany będzie  briefing prasowy,  przedstawienie postulatów w Ministerstwie Sprawiedliwości, akcja informacyjna dla mieszkańców Warszawy oraz różnego rodzaju happeningi.
- Decyzja o proteście to reakcja na brak jakiejkolwiek woli porozumienia ze strony urzędników resortu sprawiedliwości oraz lekceważenie naszych wielokrotnie ponawianych postulatów - wyjaśnia Edyta Odyjas, przewodnicząca Międzyzakładowej Komisji Koordynacyjnej NSZZ "Solidarność" Pracowników Sądów.
Jak informują organizatorzy, protest główny przewidziano na dzień 24 września (środa), w godzinach 11.00-15.00. Delegacja protestujących uda się do MS po odpowiedź na postulaty, odbędzie się również konferencja prasowa. Dalszy ciąg protestu będzie miał miejsce 25 września w Brukseli. Wówczas odbędzie się konferencja prasowa oraz spotkanie z eurodeputowanymi w Parlamencie Europejskim, rozdane zostaną także informacje o sytuacji pracowników sądów (w tym kuratorów) i prokuratury w Polsce, w tłumaczeniu na język angielski.

Czytaj także: Protest pracowników sądownictwa: wysyłają grosze do MS>>>